Kategorie

Zvolte nejvhodnější materiál zahradního nábytku

Zařizujete či zkrášlujete zahradu a uvažujete také o zahradním nábytku? Zahradní nábytek vám může zahradu příjemně ozdobit a v letních dnech zpříjemnit posezení s rodinou nebo s přáteli.

Zahradní nábytek, ať už z přírodních materiálů nebo z kovu, vám zkrášlí vaši zahradu nebo třeba i balkón. V dnešní době je opravdu z čeho vybírat, a proto si můžete dle svého vkusu zařídit příjemné zákoutí v zahradě nebo i na balkóně, kde budete trávit volný čas.

Zahradní nábytek z přírodních materiálů

Přírodní materiály působí na lidskou psychiku povzbudivě, přinášejí zpátky ztracenou sílu i životní energii. Vkusný zahradní nábytek z přírodních materiálů navozuje pocity pohodlí a sepjetí s přírodou. Dřevěný nábytek je krásný na pohled, ale zároveň je příjemný také na dotyk. A navíc vám takovýto nábytek zákoutí v zahradě příjemně provoní. Dřevo je materiál, který je plně obnovitelný, při jeho zpracování nevznikají škodliviny a po skončení doby jeho životnosti se může recyklovat, vrátit se do přírodního látkového koloběhu. Nejste - li příznivci slunce a neradi se vystavujete slunečním paprskům, pořiďte si zahradní altán, který vás bude chránit při posezení na zahradě.

Zahradní nábytek z ratanu

Nábytek z ratanu vypadá velice moderně a moderní také je. Ratanový nábytek je v současné době populární a hodí se nejen na zahradu, balkón, ale i do domácnosti. Design takovéhoto ratanového nábytku záleží pouze na tvořivosti a nápaditosti návrháře. Velkou výhodou ratanového nábytku je jeho hmotnost, která je v porovnání s běžným nábytkem ani ne poloviční. Ratanový nábytek lze pořídit v cenové relaci od pár tisíc až do 20 tisíc korun. Dražší sedací soupravy jsou samozřejmě vybaveny kvalitním čalouněním. Nabídka ratanového nábytku je rozmanitá, je tedy z čeho vybírat. Vyzdobit zahradu či byt lze i s jinými výrobky z ratanu.

Základní péče o dřevěný zahradní nábytek

Péče o zahradní nábytek je nutná, chcete-li aby vám vydržel co nejdéle.  Důležité je zahradní nábytek schovávat přes zimu a před nepříznivým počasím. Nutná je také povrchová úprava. Postačí omytí vodou a ošetření regeneračním olejem. Neměli bychom zapomínat na dotahování šroubků a spojů.

Nelíbí se vám dřevěný nábytek? Pak si pořiďte nábytek kovový

Zahradní nábytek kovový se vyznačuje originálním designem a pečlivým propracováním do detailů. Stejně jako u nábytku z přírodních materiálů lze z kovu zakoupit křesla, stoly, zahradní sety a jiné. Kovový nábytek má  pevnou konstrukcí a vyjímá se  novodobým designem. Kovový nábytek má také výhodu, že vydrží všechny povětrnostní vlivy.

Je libo odpočinek v chládku nebo naopak na slunci?

Rádi ležíte a odpočíváte nebo si čtete? Pak si pořiďte houpací síť, kterou můžete zavěsit na strom nebo na sloupy sušáku, jsou -li pevné. Nemáte -li možnost zavěsit houpací síť ve vaší zahradě, pořiďte si síť se samonosnou konstrukcí.

ab
ab
ab
ab
ab