Kategorie

Zelené dotace pro Ytong

Společnosti Xella CZ se podařilo do databáze výrobků a technologií programu Zelená úsporám zaregistrovat své výrobky Ytong Lambda a Ytong Multipor, které jsou využitelné v investicích do energetických úspor při rekonstrukcích i do novostaveb v pasivním energetickém standardu. Seznam výrobků a technologií (SVT) programu Zelená úsporám je jednou z klíčových podmínek pro čerpání dotací a měl by zahrnovat materiály zajišťující ekologickou šetrnost a ekologický přínos.
 
Z tiskové zprávy společnosti Xella CZ ze dne 29.6.2009

Ytong Multipor

Tato letošní novinka v sortimentu výrobce znamená průlom ve vývoji tepelných izolací. Jeho tvarová stálost, vynikající paropropustnost, nehořlavost a jednoduchá aplikace nachází uplatnění všude tam, kde běžné tepelné izolanty nestačí. O produktu Ivana Havlíčková, vedoucí marketingu společnosti Xella CZtvrdí, že je odolnější vůči mechanickému poškození a má podstatně delší životnost. „Registrací produktu v Seznamu výrobků a technologií se investorům nabídla jedinečná šance čerpat dotace z programu Zelená úsporám na skutečně prémiové zateplení“, říká dále paní Havlíčková.
Výrobce materiál doporučuje jako ekologickou alternativu ke konvenčnímu zateplení na bázi polystyrenu či minerální vlny nebo jako ucelené konstrukční řešení pro pasivní domy Ytong Multipor.
 

Ytong Lambda

Do databáze výrobků byl zaregistrován také pórobeton Ytong Lambda, tepelněizolační tvárnice, které jsou ideální pro konstrukci energeticky úsporných a nízkoenergetických domů bez zateplení. Přínosný je pro rekonstrukce, přístavby nebo dostavbypředevším díky své nízké hmotnosti a snadné opracovatelnosti. S Ytong Lambda je možné dosáhnout potřebné 40% úspory energie i bez zateplení. „Ytong Lambda je vlajkovou lodí pórobetonu a naší nejpoužívanější technologií pro obvodové stěny. Je prakticky jediným masivním materiálem, s nímž lze v reálných podmínkách, panujících na stavbách, dosáhnout parametrů vysoce úsporného nebo dokonce nízkoenergetického domu bez zateplení“ tvrdí Ivana Havlíčková.
 
Na výrobek Ytong Multipor vsadil i významný dodavatel zateplení v České republice - společnost Baumit, která jako jediná v ČR vlastní evropský certifikát ETA na zateplovací systém, jehož součástí jsou tepelněizolační desky Ytong Multipor. Tento kontaktní zateplovací systém ( ETICS )  má obchodní název Baumit Multipor a je zařazen do Seznamu výrobků a technologií programu Zelená úsporám.
Info: www.xella.cz
        www.ytong.cz
ab
ab
ab
ab
ab