Kategorie

Zapuštěný bazén zkrášlí zahradu a bude dělat radost celé rodině

Díky bazénu tráví rodina víc společných pohodových chvil na zahradě. Jedny z nejkrásnějších jsou zapuštěné laminátové bazény. Přesvědčte se!
Fóliové nebo nafukovací bazény vám dlouho nevydrží a na pohled obvykle nevypadají moc příjemně. Zapuštěné bazény do zahrady skvěle zapadnou. Navíc u nich snadno vytvoříte příjemné posezení. Mnohem pohodlnější je i přístup do vody, což ocení hlavně děti.

Máte malou zahradu?

Nevadí. Pořiďte si menší bazén a instalujte do něj protiproud. Když vyberete dobře, zaplavete si stejně jako na plaveckém stadionu, jen v pohodlí domova a kdykoliv po práci. Pokud máte na zahradě svažitý terén nebo vysokou hladinu spodní vody, řešením je částečně zapuštěný bazén. Když ho šikovně obestavíte zídkou, bude sloužit stejně dobře jako ty zcela zapuštěné. S posuvným zastřešením si můžete bazén užívat třeba od dubna do října. V letních měsících zastřešení jednoduše shrnete a budete mít otevřený prostor. A jakmile se ochladí a začnou plískanice, vytvoříte si něco jako svůj domácí wellness koutek. Zastřešení udrží vodu o 7–10 °C teplejší. Umožňuje sedět a odpočívat u vody třeba večer při svíčkách. Nebo se koupat, i když bude venku zrovna liják. Vzhled bazénu v zahradě záleží i na zvolené povrchové úpravě. Nabídka bazénové dlažby je velmi široká. A jednou z variant jsou také dřevěné nebo dřevoplastové paluby. Perlu zahrady udělá z bazénu osvětlení. Žádná zahradní lampa nevytvoří tak kouzelnou atmosféru k večernímu posezení s vínem jako zápustná svítidla, ať už halogenová světla nebo úsporné LED lampy.

V čem je kouzlo laminátových bazénů?

Mají speciálně upravený povrch, který vypadá velmi luxusně a současně je velmi odolný proti mechanickému poškození. Není však laminát jako laminát. Vyplatí se vybrat bazén s moderním materiálovým složením, aby laminátový skelet obsahoval například vrstvu stříkané tepelné izolace. “Bazény u nás v rodině vyrábíme už dvě generace. Roky zkušeností nás dovedly právě k laminátu. Laminátové bazény vychází vůbec nejlépe v poměru ceny a kvality. Vydrží vám sloužit 30–50 let, protože nemají žádné svary ani spáry, a tak nehrozí popraskání jako u plastových nebo fóliových bazénů,” říká Michal Vlášek z české firmy Bazény Relax.¨ Velmi výhodné je stavět bazén na podzim. Země je ještě měkká a stavební práce jdou rychleji. Bazénáři navíc nejsou tak vytížení, a tak můžete bazén koupit se slevou.
ab
ab
ab
ab
ab