Kategorie

Zahřejte se doma pomocí barev a dekorací

(komerční sdělení) Chcete-li svému domovu vdechnout život a teplo, pohrajte si s barvami a pořiďte si ty správné doplňky.

Velkou roli hrají barvy

Abyste se doma cítili útulně, dejte prostor barvám. Jaká barva se vám líbí a dělá vám radost? Každý člověk to má jinak, a proto byste se měli řídit vlastním instinktem. Pokud se nemůžete rozhodnout, dejte na čtyři živly (oheň, země, voda a vzduch). Každý ze živlů obsahuje spektrum barev, které ho vystihují. Máte-li pocit, že vám chybí teplo, inspirujte se barvami ohně. Naopak potřebujete-li se ochladit nebo uvolnit, volte živel vzduchu a vody. Barvy v živlech:

  • Oheň – červená, oranžová, sytě žlutá
  • Země – zelená, hnědá, béžová
  • Vzduch – světle žlutá, světle modrá, šedá, bílá
  • Voda – modrá, tyrkysová

V barvách, které vám jsou sympatické, vymalujte například stěny nebo pořiďte zajímavé dekorace. Právě dekorace jsou tím, co domovu vdechne život. Mohou to být například obrazy, dekorační polštářky, květiny, svíčky, sošky, hodiny, taburety apod. V zimním období je dobré se obklopit symboly ohně. Jedním z nich je právě červená barva. Neznamená to, že musíte vymalovat celý být na červeno, stačí si pořídit pár dekorací v tomto odstínu. Uvidíte, jak se váš domov rozzáří.

Hřejivé bytové doplňky

Nemáte-li červenou v lásce a svíčky vám také nic neříkají, dejte na teplé a huňaté bytové doplňky jako dekorační polštáře a deky. Nejen že jsou velice užitečné převážně večer u televize, ale mají také ozdobnou funkci. Dnes jsou k dostání v mnoha materiálech i barvách. Snadno díky nim doladíte svůj interiér k dokonalosti. U dek a polštářů se nemusíte bát různých barevných kombinací ani vzorů. Čím více jste odvážní a kreativní, tím více osobitosti dodáte vašemu bydlení. I jednou barevnou dekou s pár hravými poduškami dokážete změnit atmosféru. Zima ještě pár měsíců potrvá. A proto nechcete-li, aby vám nosy mrzly i doma, věnujte pozornost i takovým maličkostem, jako jsou bytové doplňky.

ab
ab
ab
ab
ab