Kategorie

Zábavné a krásné hračky ze dřeva

Zábavné, naučné a krásné hračky ze dřeva
Dnešní děti se často téměř „topí“ v množství nashromážděných hraček. Je těžké překvapit a potěšit je něčím novým. U nás však vyhrává kvalita nad kvantitou, proto přínášíme tipy na kreativní hračky lokální výroby, navíc s vytříbeným designem a v přírodním provedení.
Hračka Pepi, Kutulu

Houpací ptáček Pepi vznikl v dílně studia Kutulu, které má všeříkající motto „české dřevěné hračky s příběhy pro děti i dospělé, kteří v dnešním světě hledají kvalitu a tradici“. Roztomilá hračka se snadno rozpohybuje a následně klove o sto šest. K dostání v pestrobarevné škále provedení.

Foto: Kutulu.cz
Mimozem, studio My Dvě

Vesmírnou kolekci dřevěných do sebe zapadajících objektů Mimozem navrhlo designérské duo MY DVĚ. V roce 2016 byly autorky díky tomuto projektu nominovány na prestižní ocenění Czech Grand Design.

Foto: MyDve.com
Dřevěné domečky v pytlíku, Jitka Kabzan

Stačí šest dřevěných domků prakticky zabalených v látkovém pytlíku a o zábavu je postaráno. Mladí urbanisté si mohou postavit vlastní vesnici kdykoliv se jim zachce. Hračky se ručně vyrábí v malé dílně Jitky Kabzan.

Foto: Shop.CzechDesign.cz
Dřevěný autobus, NUXO, design Libor Motyčka

Autobus od značky dřevěných hraček NUXO je vyroben z kombinace javoru a ořechu. Balení obsahuje i originálně potištěnou krabičku, která může sloužit jako garáž nebo kulisa při hraní. 

Foto: DesignBuy.cz
Transparentní kasička, Unlimited design for kids, design Michaela Horáčková

Na závěr jsme vybrali hračku, která sice není ze dřeva, ale z papíru. Transparentní kasičku v klasickém tvaru prasátka navrhla Michaela Horáčková pod značkou Unlimited design for kids. 

Foto: Bonami.cz
ab
ab
ab
ab
ab