Kategorie

WPC terasy, revoluce ve vaší zahradě

Nemusíme žít s nevyžádanými zvuky z okolních ubikací, nasávat cigaretový kouř z přilehlého balkonu či uklízet po cizích lidech. Dům má navíc nespornou výhodu, kterou je zahrada. K té neodmyslitelně patří terasa, na níž můžeme posedět s rodinou, přáteli nebo sami v klidu rozjímat na čerstvém vzduchu.

Měli bychom proto dbát na to, aby skýtala stejné pohodlí jako zbytek domu. Jak toho docílit? Stačí zvolit správný materiál.

Co ne/dávat na terasu?

Materiálů, vhodných na stavbu terasy je hned několik. Mezi nejpopulárnější patřily v devadesátých letech kámen nebo zámková dlažba. Řada majitelů se k nim obrací i v současnosti, neboť oba nabízí vysokou životnost a minimální údržbu. Stranou přitom zůstává vzhled a samotný povrch. Zkuste se po kameni nebo dlážkách procházet bosí. Podlaha je studená, hrubá a tlačí do chodidel. Pokud se po ní chcete pohybovat v létě, patrně vás čeká nemilé překvapení. Snadno se rozpaluje a při kontaktu s vodou se, zejména u kamene, může stát životu nebezpečnou. Při jejím špatném položení navíc často vznikají mezery, do nichž časem zakoření tráva a plevel.

Zcela bez nedostatků není ani využití dřeva jako stavebního materiálu. To sice působí přirozeně a na pohled příjemně, jeho technické vlastnosti nicméně předznamenávají nutnost péče. Dřevo po nějaké době šedne. Pokud se pro něj rozhodnete, měli byste si rovnou opatřit přípravky na impregnaci, lakování, natírání a prostředek na odšedění. Pravda, chůze bez bot je na něm o něco příjemnější, ale i zde hrozí nebezpečí menších úrazů, například zaražení třísky do nohy. Pokud se přesto nechcete vzdát myšlenky na přirozený vzhled terasy, alternativním řešení nabízí plastová prkna od firmy Woodparket.

Umělé dřevo na terasu

Možná se ptáte, co mají dřevo/plastové desky společného s dřevěným povrchem, vězte, že více, než byste očekávali. Předně dokonale napodobují jeho vzhled a mimo to z 60 % pravé dřevo obsahují. Zbylých 40 % tvoří polymery typu HDPE, které dřevo-plastu dodávají specifické vlastnosti. Mezi než patří například snadná údržba a vysoká životnost. Terasa s vámi může vydržet i půl století, pokud se sami nerozhodnete pro její zrušení. V takovém případě nemusíte mít obavu, že zatížíte životní prostředí, neboť materiál je 100% recyklovatelný.

Umělé dřevo má oproti jiným materiálům nesporné výhody. Předně nepodléhá okolním vlivům ani změnám ročních období. Nepoškodí ho mráz, sluneční záření, sůl ani chlór. Jako takové je proto vhodné nejen pro výstavbu teras, ale také balkonů nebo k obložení ploch u bazénu. V případě, že se pro toto využití rozhodnete, nemusíte se obávat krkolomných pádů na mokrém povrchu, neboť dřevoplast je certifikovaným protiskluzovým materiálem. Polymery navíc zabraňují zahřívání a povrch zpevňují, takže při chůzi na boso vám nehrozí popálení ani třísky.

Přesvědčte se na vlastní kůži

Dát při volbě materiálů na pozitivní reference je jednou z možných variant. Mnohem důležitější je však osahat si jej takříkajíc na vlastní kůži. Této možnosti se vám dostane v Praze Štěrboholích, kde se nachází terasové centrum společnosti Woodparket. Na 250 metrech čtverečních venkovní plochy můžete zhodnotit osobně vzhled i vlastnosti jednotlivých typů plastových desek. Pokud vás některý z nich zaujme, na jeho dodání nemusíte čekat dlouho. Veškeré materiály jsou skladem. Mezi vámi a novou terasou tak stojí pouze realizace stavby. A i o ni se v případě vašeho zájmu postará společnost Woodparket, s třináctiletou zkušeností v oboru.

ab
ab
ab
ab
ab