Kategorie

Vyřízení úvěru teď ještě rychleji

Doba schválení úvěru se nyní může zkrátit na několik hodin. Do konce února bude novou technologií vybaveno více než 200 poradenských míst Raiffeisen stavební spořitelny.

Vyřízení úvěrů nyní ještě efektivněji

Na zrychlení procesu vyřizování úvěrových žádostí začala Raiffeisen stavební spořitelna pracovat už v loňském roce. Díky nové technologii tak od podzimu mohou finanční poradci nejen jako dosud vyplňovat sami online úvěrovou žádost, ale také jsou schopni potřebné dokumenty přikládat elektronicky, v naskenované podobě. Další zefektivnění procesu nyní přináší biometrický podpis realizovaný na speciálním podpisovém tabletu, tzv. signpadu.

Biometrický podpis

„Zavedení biometrických podpisů ušetří opravdu výrazně čas i zbytečné papírování. Největším benefitem pro klienty je, že mají obvykle již do druhého dne potvrzeno, zda potřebné peníze získají. V některých vybraných případech se dokonce klient výsledek dozví již do třiceti minut,“ vysvětluje Michal Noha z odboru podpory prodeje Raiffeisen stavební spořitelny. Zařízení je možné jednoduše připojit pomocí USB kabelu k počítači. Obchodní zástupce otevře dokument potřebný k podepsání a klient se na signpadu podepíše pomocí speciální tužky. Kromě snadnějšího a pohodlnějšího schvalovacího procesu úvěrových žádostí je s biometrickým podpisem možné také předcházet případným chybám, protože klient v podstatě podepisuje již hotovou žádost a nedochází k dalším přepisům a úpravám. Biometrický podpis je navíc mnohem bezpečnější z hlediska jeho ověření.

Zařízení pro všechny pobočky

Pilotní projekt byl spuštěn v druhé polovině roku 2013, kdy bylo do provozu uvedeno celkem 50 signpadů. „Do konce února jich přibude dalších 170, díky tomu budou takto rychle obslouženi klienti napříč celou republikou, na více než 200 poradenských místech,“ dodává Michal Noha,.

ab
ab
ab
ab
ab