Kategorie

Vypínače pro třetí tisíciletí

I drobné detaily mohou dokreslit celkové vyznění interiéru. Již dávno neplatí, že při hledání vhodných vypínačů se musíme spokojit s jedním jediným typem, který nekoresponduje s interiérem.
Na letošním veletrhu bydlení v Brně byly prezentovány výrobky společnosti BTicino, která se může pochlubit designově zajímavými výrobky, které jsou příkladem propojení inovativní špičkové technologie a originálně řešeného výtvarného pojetí.

Stánek společnosti BTicino. Foto: Iva Adámková

Historie BTicino

Společnost BTicino představuje nejlepší tradice italského designu a výroby. Byla založena krátce po ukončení druhé světové války v období silného průmyslového rozvoje a byla zároveň prvním italským výrobcem, který se zabýval problémem výroby elektrosoučástek s použitím moderního designérského myšlení. Tento přístup se odráží nejenom v podstatném rozvoji technologie a automatizace výroby, ale také v přístupu a důrazu společnosti na specifickou problematiku potřeb a zvyklostí současných domácností. Společnost má mnoho poboček a výrobních závodů v Itálii a v zahraničí a je zároveň úspěšnou značkou ve více než šedesáti zemích světa.

Profil a filozofie společnosti

Stálým studiem tvarů, materiálů a barev dospěla společnost k nové koncepci designu. Proto pro BTicino není design pouhým dekorativním nástrojem, ale je to schopnost participovat na projektech a vytvářet inovativní řešení s cílem kladně ovlivnit život a práci. Tento princip vede k obnovování produktové řady (až 20 % ročně) a vytváření nových technologií. Společnost se orientuje také na technologické designové projekty, ve kterých se spojuje estetika, pohodlí a maximální pozornost při využití materiálů.

Ročně obmění BTicino v zájmu modernizace až 20 procent svých výrobků

Bohaté pole působnosti

Firma pracuje nejenom v oblasti výrobků užívaných v průmyslové oblasti, video-interkomunikačních a telefonních systémů, ale zaměřila se také na automatizaci v domácnosti, kde jsou nejdůležitějšími produkty řady Bydlení a Světlo včetně drobných bytových doplňků. Společnost vyvinula rovněž projekt na přeměnu historických budov na moderní obyvatelné prostory a za své designerské nápady sklízí pravidelně uznání a ceny. V domácím interiéru patrně nejvíce oceníme její velmi originálně řešené vypínače.

Vypínače od italské firmy BTicino lze bez přehánění označit za výrobky třetího tisíciletí

Vypínače pro každého

Řada Light, která je vhodná prakticky do všech druhů interiérů, je charakterizována jednoduchým lineárním designem a jemnými barvami. Různé materiály, od gumové až po perleťovou pryskyřici, od tlakově litého kovu přes hliník až po pravé dřevo, umocňují design a ergonomii ovládacích prvků. Krycí rámečky zahrnují základní škálu s neutrálními, bílými nebo hliníkovými odstíny a barevnou škálu, která obsahuje různé barvy a materiály, které podtrhují jejich umístění, nebo se naopak ve verzi Kristall stávají nedílnou součástí interiéru.

Modularita a instalace vypínačů

Všechny prvky byly vyrobeny v rozměru základního modulu a jeho násobků, což zaručuje jejich vynikající možnosti kombinace. Prvky řady Light se montují do zapuštěných krabic, k nimž se připevňují pomocí montážního rámečku. Montáž je završena připevněním vysoce kvalitního krycího rámečku, který lze výborně přizpůsobit převažujícím barvám v interiéru nebo volbou kontrastní barvy naopak odlišit jeho elegantní tvary.

Barvy a tvary krycích rámečků vypínačů od firmy BTicino je možné přizpůsobit interiéru

Kreativitě se meze nekladou

Díky zvláštní podložce, kterou lze od rámečku oddělit a získat tak naprosto průsvitný rámeček, si může každý vytvořit vlastní design rámečku. S použitím tapety lze spínač na stěně úplně zamaskovat, nebo naopak s použitím fotografie nebo jakéhokoliv obrázku vytvořit zajímavý detail. Prvky s průsvitnými klapkami, které je možné kompletovat s průsvitným rámečkem Kristall, umožňují vytvořit takový design spínače, jaký je požadován pro vytvoření sjednoceného architektonického celku.
ab
ab
ab
ab
ab