Kategorie

Výhody vestavěných skříní

Vestavěné skříně se do podvědomí lidí dostaly již ve dvacátých letech minulého století. Od té doby se těší stálé oblibě. Ten, kdo je jednou vyzkouší, nedá na ně dopustit.
Vestavěné skříně mají totiž oproti klasickému nábytku jednu velkou výhodu, a tou je jejich individualita. Nejenom že se dají postavit v místech, do kterých bychom i za největšího úsilí jinou skříň nevměstnali, ale jejich vnitřní prostor je navíc uspořádán přímo podle našeho přání.

Prostor k nezaplacení

Odborníci spočítali, že vestavěná skříň nám v porovnání s klasickou skříní ušetří až polovinu místa, tedy až několik metrů čtverečních. Nejlépe využitelné jsou hluboké vestavěné skříně. Ideální hloubka je kolem šedesáti pěti centimetrů. Pohodlně se tam vejdou například šatní ramínka a rozměrnější předměty, které je jinak těžké někam umístit. Úzké skříně volíme v místech s nedostatkem prostoru, jako jsou chodby a předsíně. Každý úložný prostor navíc se hodí, úzké skříně výborně využijeme na skladování drobnějších předmětů v košících, boxech a krabicích. Vestavěné skříně se umísťují od podlahy až ke stropu, jejich výška tak může dosáhnout až ke třem metrům. Pomocí pantografů však využijeme i ta nejvyšší místa. Tyčí si přitáhneme závěsný systém až do úrovně pasu, čímž si jistě usnadníme a zpříjemníme proces výběru oblečení. Vestavěné skříně mohou také sloužit jako praktické příčky k rozdělení místnosti.
 

Vnitřní upořádání

Jak bude skříň uvnitř vypadat záleží jen na jejím majiteli. Ten si může zvolit, jaké doplňky by rád využíval. Mezi praktické záležitosti patří nejrůznější výsuvné mechanismy na ramínka, kalhoty, sukně nebo kravaty, dále výsuvné botníky, úchyty na hadice či celé vysavače, držáky na žehličku nebo tu můžeme najít celé výsuvné žehlící prkno. Zejména v dětských pokojíčcích se často využívá důmyslných systémů, kde se do skříně schová celá postel. Sklopná jednolůžka nebo dvojlůžka nacházejí své uplatnění i v malých bytech, kde obývací pokoj plní zároveň funkci ložnice, a stálá přítomnost postele tu není žádoucí.
 

Pozor na střepy

Oblíbenou dveřní výplní vestavěných skříní jsou zrcadla. Dbejte na svoji bezpečnost a trvejte na použití bezpečností folie, která zabrání rozbití skleněné tabule na nebezpečné střepy.
ab
ab
ab
ab
ab