Kategorie

Výhody pojízdného nábytku, I. díl - Obývací pokoj

Mobilní nábytek je u nás stále málo obvyklý, i když v jiných zemích jsou kolečka běžná už v podstatě na jakémkoli kusu mobiliáře, včetně skříní a postelí. Je to opravdu praktická záležitost nebo spíše jen výstřelek designérů?
Zvyk je železná košile a obývací pokoj byl vždy pro většinu lidí jakousi jistotou neměnnosti v bytě. Pokud tam byl nějaký pojízdný kus nábytku, pak šlo nejspíš o konferenční nebo servírovací  stolky, které bylo třeba často posunovat. Dnes jsou obvyklé i mobilní televizní skříňky či praktické kontejnery pro hi-fi soustavu nebo domácí video, které umožní snadný přístup ke kabelům zařízení.  Ovšem mobilní mohou být i rozměrnější kusy nábytku – minibary, příborníky a dokonce ani skříně nemusí mít v místnosti své navěky dané místo. Výhodou koleček je snadná manipulace i s rozměrnějšími kusy nábytku. V každodenním životě, ale i při velkém úklidu, malování a podobně.

Mobilní nábytek je obzvláště praktický v menších bytech

Mám malý byt

Mobilní nábytek ocení také majitelé bytů menších rozměrů, kde je jedna místnost často kuchyní, jídelnou, pracovnou i ložnicí. Pomocí pojízdného nábytku lze totiž snadno a rychle změnit uspořádání místnosti právě pro tu činnost, kterou se chystáme vykonávat. Díky mobilním skříňkám, stolkům i kontejnerům vytvoříme z jednoho pokoje během chvilky pracovnu nebo naopak obývací pokoj v případě, že chceme odpočívat nebo když přijde návštěva.

Kolečka se hodí i při větších kusech nábytku, jejich výhody oceníte hlavně při uklízení

Mobilní doplňky

Kromě nábytku máme v obývacím pokoji spoustu další doplňků, které často přemisťujeme z místa na místo, ať už kvůli lepšímu využití prostoru, rozšíření sedacích ploch (když přijde návštěva), nebo prostě jen pro změnu vzhledu interiéru. Patří sem nejrůznější taburety či odkládací stolky, které jsou často tvarovány tak, že vyplňují volný prostor v členité sedací soupravě a podle potřeby se přemístí, aby k nim byl lepší přístup. Kdo má doma velkou květinu typu dracénie nebo cykasu, ví, že tyto exempláře vypadají v interiéru velmi efektně, ovšem posunout velký květináč například při úklidu je téměř nadlidský úkol. Zde pomohou praktické podložky pod květináče opatřené kolečky. Díky nim lze květinu bez problémů otočit nebo přemístit tak, jak potřebujeme.

Nejčastějším kusem mobilního nábytku ve většině domácností jsou židle na kolečkách

Není se třeba bát

Pro mnoho lidí je mobilní nábytek nedůvěryhodný, neboť ho považují za nestabilní. Kolečka se přece tak snadno pootočí... Není se však třeba čehokoli obávat, k tomuto nábytku jsou dodávána kolečka s aretací. To znamená, že nábytek posuneme, kam potřebujeme, a pak kolečka zajistíme proti pohybu. I přes svou praktičnost a designovou propracovanost je u nás mobilní nábytek stále záležitostí spíše užší skupiny lidí. Kupují si ho především mladí zákazníci a lidé, kteří preferují vzdušnost a variabilitu interiérového uspořádání bytu.
ab
ab
ab
ab
ab