Kategorie

Vybíráme nový zahradní nábytek

Rádi posedíte v klidu zahrádky nebo pořádáte rodinné večírky a váš zahradní nábytek už dosloužil? Poradíme, jak vybrat nový.

Na prvním místě je funkčnost nábytku. Bude sloužit ke stolování, servírování nebo lenošení? Nábytek vhodný ke stolování musí mít určitou výšku stolu, židlí i velikost sedáku, abychom se pohodlně najedli. K lenošení naopak vybíráme nábytek nižší, dostatečně pohodlný, nejlépe polohovatelný, s měkkým sedákem.

Ratan nebo hliník?

Výběr materiálu pak rozhoduje o délce životnosti nábytku. Teak patří mezi nejdražší materiály, ale je vodě odolný a může zůstat na zahradě po celý rok. Nevyžaduje ani tolik péče jako ostatní dřevěný nábytek a bude vám sloužit léta. Hodně odolný a stále více oblíbený je exotický ratan. Materiál je přírodní, výborně odpuzuje vodu a snadno se udržuje. Dlouhou životnost nabízí i nábytek z hliníku. Oproti dřevěnému je ale o hodně lehčí a snadněji se s ním manipuluje. Výběr nového nábytku vám zjednoduší koupě zahradního setu. V kompletu najdete stůl i sezení, určené k užití dohromady a odpadá tak přemýšlení o výšce stolu, šířce a vhodnosti židlí či křesílek Navíc je možné později dokoupit další díly a posezení lehce rozšířit. Plánujete sezení převážet? Pak zvolte nábytek skládací, v nabídce jsou rozkládací stoly, židle, křesílka, lavice i celé sety.

Důležitá je správná údržba

Aby nábytek vypadal dlouho jako nový, je potřeba se o něj starat. Plastový a hliníkový stačí otřít vlhkým hadříkem. Dřevěný zahradní nábytek vyžaduje více péče. Je potřeba ho nejen vyčistit, ale i ochránit před dalším znečištěním. K tomu slouží nejrůznější impregnační vosky, oleje a laky.

Štítky:

zahrada nábytek
ab
ab
ab
ab
ab