Kategorie

Vybíráme nábytek do koupelny

Dnešní koupelny jsou praktické, vkusné, pohodlné, líbivé a často se těšíme, až přijde ta chvíle, kdy si dopřejeme trochu relaxace ve sprše nebo vaně. Zařídit celou koupelnu tak, aby působila harmonicky, není až tak lehký úkol, jak by se na první pohled zdálo.

Koupelnový nábytek

V dřívějších dobách byl dán vzhled koupelny již tak nějak předem. Jeden typ vany a umyvadla se lišil tak akorát ve velikosti. A do této koupelny se výborně hodila skříňka, která za zrcadlovými dvířky skrývala prostor pro uložení kosmetických přípravků. Dnes je výběr mnohem pestřejší. Při výběru bychom měli dbát hlavně na to, aby styl nábytku korespondoval s celkovým stylem celé koupelny a to jak sprchového koutu, tak i umyvadla či vany. Do minimalistické koupelny se bude hodit méně nábytku, úložný prostor je v tomto případě často řešen vestavěnými skříněmi. Nábytek, který je na očích, má rovné hrany a jednoduché tvary. Z materiálu se hodí kov, sklo nebo dřevo. Koupelna v tradičním stylu může být více zdobná a útulná.
 

Nejenom úložný prostor

Kromě skříněk se do koupelny dostávají i různé stoličky, sedátka, křesílka a stolky. Hlavně velké koupelny přímo vybízejí k tomu, abychom nezavřeli dveře koupelny hned, jakmile skončíme s očistou.
 
 
 

MDF desky

Nejpoužívanějším materiálem jsem dřevotřískové MDF desky, lidově nazývané „emdéefky“. Vybírat můžeme s celé škály barev, takže jistě vybereme tu vhodnou pro každý interiér. Desky musí mít kvalitně ukončené hrany, nejlépe hliníkové nebo nerezové, aby se dovnitř nedostávala vlhkost a materiál nevlhl a nebobtnal. Aktuálně jsou trendy hladké a lesklé povrchy.
 
 

Dřevo

Dřevěný nábytek se bude vyjímat v každé koupelně. Nejvhodnějším druhem dřeva je teak, který není nutno nijak ošetřovat a vydrží dlouhé roky pěkný. Pouze změní svoji původní barvu v elegantní patinu. Dalšími vhodnými kandidáty jsou exotická dřeva jako mahagon, macassar, iroko, zebrano nebo tuzemská třešeň.
 

Kov a sklo

Tato kombinace se často objevuje pohromadě. Není se čemu divit. Vytváří dokonalý dojem čistoty a jednoduchosti. Vhodným materiálem je nerez či anodizovaný hliník a jiné kovy nepodléhající korozi.
 
 

Plast

Plastové výrobky již dávno nejsou stavěny na okraj zájmu a není na ně pohlíženo s pohrdáním. Právě plasty dávají designérům moc udělat téměř cokoli a spotřebiteli možnost volby vybrat si právě to, co se do jeho koupelny hodí. Plast do koupelny patří také z hygienického hlediska. Je snadno omyvatelný, nevadí mu voda a má dlouhou životnost.
ab
ab
ab
ab
ab