Kategorie

Vybíráme dřevěnou podlahu

Vybíráme dřevěnou podlahu
Dřevěná podlaha je příjemná k chůzi, nestudí, navozuje pocit domova a obvykle se i dobře udržuje. Její konkrétní vlastnosti ale záleží na tom, jakou variantu zvolíte.

Do naší doby laminátu a PVC se znovu vrací obliba podlah z přírodního dřeva. Má to svou logiku - umělé materiály sice nabízejí své výhody, vlastnosti dřeva ale úplně nenahradí. Dřevěná podlaha ladí s každým interiérem, díky široké nabídce materiálů a povrchů si vždy můžete vybrat přesně to, co je pro vás nejlepší. Je samozřejmě třeba počítat s tím, že dřevo se jako přírodní materiál chová trochu jinak než plasty. Vlivem tepla a vlhkosti pracuje, což je potřeba zohlednit při výběru i pokládce dřevěné podlahy. Podívejme se na tři oblíbené verze dřevěných podlah.

Osvědčený masiv

Výše napsané platí zejména o podlahách z dřevěného masivu. Tato specifika jsou ovšem vyvážena dlouhou životností a možností renovace a dalších úprav. Oblíbenou dřevinou pro výrobu podlahy z masivu je především dub nebo jasan, k dostání jsou ale také exotičtější druhy, jako například týk, wenge nebo bambus. Masivní dřevo může s věkem a působením světla lehce měnit barvu, často se například zdůrazní jeho kresba. Tato vlastnost ale ještě více zdůrazňuje originalitu podlahy a vaší místnosti obvykle svědčí. Podobné změny lze navíc omezit povrchovou úpravou, případně upravit vzhled podlahy jejím zbroušením.

Vícevrstvá dřevěná podlaha

Dřevěné podlahy z více vrstev jsou vhodné, pokud chcete předejít tvarové nestálosti, která může u dřeva nastat pod vlivem vlhkosti nebo tepla. Tyto podlahy jsou obvykle tvořeny dvěma nebo třemi vrstvami položenými na sebe do kříže, aby umožňovaly co nejpohodlnější chůzi a dlouho vydržely. Další výhodou několikavrstvé dřevěné podlahy je fakt, že často umožňuje snazší pokládku. Obvyklou metodou pokládky je zámkový systém bez lepení, na principu plovoucí podlahy. Na rozdíl od masivního dřeva je vícevrstvá dřevěná podlaha vhodnější i pro interiéry s podlahovým vytápěním.

Parketová klasika

Mozaikové a vlysové parkety jsou stále nejrozšířenější verzí dřevěných podlah u nás, ať už jde o klasické vlysy nebo mozaikově poskládané podlahy v nákladnějších interiérech. Jednotlivé části se skládají do vzorů a mohou být jak na principu masivu, tak vícevrstvého systému. Stejně jako jiné dřevěné podlahy i tento typ může být náchylný k poškrábání, a proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti se všemi ostrými předměty nebo tvrdými hranami. Poškozené parkety se obvykle renovují zbroušením a ochranou vhodným přípravkem.

Tematický měsíc s Parket Atelier

Parket Atelier jsou kvalitní laminátové a dřevěné podlahy s dlouholetou tradicí a silným postavením na českém trhu. Prosazují se především osobním a odborným přístupem k zákazníkovi. Poskytují komplexní sortiment služeb - dveře, nábytek, obklady.

ab
ab
ab
ab
ab