Kategorie

Voňavý domov můžete mít i bez parfémů. Stačí pět kroků

Bytové vůně jsou velkým hitem a lákají, aby jich člověk nakoupil hned několik. Váš domov ale může vonět i bez nich.
Zajistit interiéru příjemnou, trvající vůni vlastně není nijak složité. Stačí dodržovat následující kroky:

1.    Úklid

Není to zrovna nejoblíbenější činnost, ale k odstranění nejrůznějších pachů apod. je důležité mít byt uklizený. Nemusíte, pokud nechcete, spoléhat na chemické čisticí prostředky. Zkuste ocet a sodu – ačkoli má ocet charakteristický pach, velmi rychle vyčichne. Soda je navíc známá jako pohlcovač pachů.

2.    Prozkoumejte koberec

Koberce a běhouny do sebe rády natáhnou nejrůznější pachy a vůně, tak proč toho nevyužít. Nejprve je pořádně vyčistěte a poté na něho pomocí rozprašovače aplikujte oblíbenou – přírodní, budete-li mít – vůni. Pokud máte lina či plovoucí podlahy, přidejte trochu vůně do mycí lázně.

3.    Pozor na zvířátka

Psi, kočky, křečci a další zvířecí mazlíčci jsou pro vůni vašeho bytu rovněž výzvou – bude-li vám po pokojích pobíhat mokrý či nekoupaný pes, bude-li v předsíni několik dnů (ale stačí i jediný) nevyčištěný kočičí záchod nebo nebudete-li měnit morčeti a spol. pravidelně seno v teráriu, rozhodně se příjemné vůně doma nedočkáte, i když nakoupíte všemožné vonící prostředky.

4.    Svíčky – ano, nebo ne?

Aromatické svíčky jsou sice skvělou příležitostí jak provonět interiér, ale pozor – některé spotřebitelské testy ukázaly, že určité svíčky při zapálení uvolňují do vzduchu poměrně nebezpečné, někdy i karcinogenní sloučeniny. Ale nezoufejte – jemnou vůni bytu poskytnou i nezapálené svíčky.

5.    Květiny

Pěstujete doma pokojové rostliny? A co takhle k nim přidat nějakou aromatickou? Zkuste různé bylinky, které oceníte i při vaření. Z ostatních jsou to například levandule nebo muškáty. zdroj: www.bety.cz
ab
ab
ab
ab
ab