Kategorie

Visací zámky a petlice Tokoz – česká špička pro fajnšmekry

Petlice a visací zámky mohou „pojistit“ naše bezpečí. Produkty od českého výrobce Tokoz, který se může pochlubit dlouholetou tradicí a skvělým jménem, uspokojí potřeby a přání skutečně každého.
„Chraň si svůj svět,“ vybízí všechny česká firma Tokoz, tradiční výrobce zámků a kování, který se již více než 90 let pohybuje ve světě  zabezpečovacích mechanismů. A protože v tom už díky těmto dlouholetým zkušenostem zkrátka „umí chodit,“ nabízí svým zákazníkům velmi kvalitní produkty, které obstojí i v zahraniční konkurenci. Visací zámky a petlice Tokoz potěší i ty největší fajnšmekry.

Jednodušší petlice poslouží všude tam, kde není třeba vyšší míra zabezpečení

Můžeme se ptát, kdy petlici a visací zámek využijeme? Potřebujeme ji vůbec? Petlic na dveře je na trhu celá řada – od těch nejjednodušších základních petlic až po kvalitní certifikované produkty. Protože petlice využíváme k zabezpečení dveří, platí předpoklad, že jednoduchou petlici použijeme tam, kde velké zabezpečení není potřeba. K uzavření dřevěného zahradního domku, kde kromě zahradních nůžek a uskladněných květináčů jiné hodnoty nenajdeme, postačí základní petlice. Nedá se ale říci, že by klasické petlice nesloužily svému účelu. Například petlice TOKOZ P 110/I/290 z ocelového plechu tloušťky 4 mm, ačkoliv nedeklaruje žádné vyšší zabezpečení, je kvalitním výrobkem, který oceníte. Její čepy jsou zajištěny proti vyražení. Proti vytržení je petlice zajištěna ocelovými podložkami.

Golem od Tokozu je skutečným machrem v zabezpečení všeho, co je nám drahé!

Zcela jiná káva jsou ale certifikované petlice označené bezpečnostními třídami. Zvláště ty od firmy Tokoz jsou skutečnými „machry“ mezi petlicemi. Jejich umístění je vhodné všude tam, kde chceme ochránit náš majetek, soukromí, zkrátka vše, co je nám drahé. Název bezpečnostní petlice Tokoz BP Golem je skutečně výmluvný. Tato petlice z legované, povrchově cementované a kalené oceli znesnadňuje mechanické narušení – přeřezání, odvrtání a páčení – a zkušebním ústavem byla zařazena do 4. bezpečnostní třídy dle normy ČSN EN 1627. Její čep je galvanicky pokoven a zajištěn proti vyražení. Ocelové protiplechy brání vytržení. Jen těžko si lze představit většího „bojovníka“ za zabezpečení naší domácnosti. Navíc se jedná o český výrobek. Existuje lepší kombinace? Při výběru petlice si rovněž můžeme vybrat petlice jednokloubové nebo vícekloubové. Vícekloubové petlice využijeme především na hůře přístupných místech, kam by se jiná petlice nevešla, například u sklepních dveří umístěných v rohu.

K bezpečnostní petlici patří bezpečnostní visací zámek

K petlici patří visací zámek. I zde se setkáme s obrovským výběrem. Není zkrátka visací zámek jako visací zámek. Na trhu je velké množství zámků  za různé ceny, zámků různých typů a také různých vlastností. Těžko bychom doplnili certifikovanou bezpečnostní petlici zámečkem, kterým naše děti uzamykají školní skřínky. Pokud vybíráme visací zámek k doplnění bezpečnostní petlice, mělo by se rovněž jednat o certifikovaný produkt označený bezpečnostní třídou. Certifikát je nestrannou zárukou kvality, která nám o visacím zámku leccos poví. Přinejmenším si můžeme být jistí tím, že „nekupujeme zajíce v pytli“. Vždyť, když chceme zabezpečit naše soukromí, chceme to nejlepší. Deklarovaná bezpečnostní třída je tím, co nás u bezpečnostních zámků zajímá. Stejně jako u ostatních produktů, i u zámků rozlišujeme čtyři bezpečnostní třídy, přičemž třídou 4 jsou označeny produkty poskytující nejvyšší možné zabezpečení. Pokud vybíráme visací zámek, který bude vystaven vlivům nepříznivého počasí a vlhkosti, měli bychom se zaměřit i na jeho odolnost vůči korozi, zamrznutí a zanášení.

Tokoz má ve své nabídce zámek pro každého – vybere si i fajnšmekr

Tokoz nabízí visací zámek pro každého. Jednodušší zámky či zámky s číselným kódem si můžeme nosit do posilovny na zamykání skřínky s oblečením, barevné zámky zase ocení naše ratolesti na uzamykání školních skřínek. V hůře přístupných místech se budou hodit zámky s dlouhým obloukem. Tyto zámky Tokoz mají ve svém názvu označení „Long“. Již byla řeč o bezpečnostní petlici Tokoz BP Golem. Skvělou dvojkou k ní jsou bezpečnostní visací zámky z produktové řady Golem, které patří k těm nejbezpečnějším na českém i světovém trhu. Těleso zámku Golem 70 je z chrommanganové kalené oceli, je povrchově cementované a odolné proti hrubému násilí, vrtání a rozbití. Zámek je navíc odolný proti bumpingu, vyhmatání, odvrtání a zaručuje spolehlivost i v extrémních klimatických podmínkách.

Tip:

Pro dokonalé zabezpečení majetku i osob je velice důležité použít certifikované neboli bezpečnostní visací zámky a bezpečnostní petlice. Z dílny Tokoz se také můžete s klidným svědomím spolehnout na bezpečnostní závory na dveře a bezpečností uzamykatelné řetězy! Spolehlivě nakoupíte a sebe ochráníte na www.kovani-design.cz!

ab
ab
ab
ab
ab