Kategorie

Vinylová podlaha je praktická a něco vydrží

Vinylová podlaha je praktická a něco vydrží
Moderní vinylové krytiny jsou mimořádně odolné a nabízejí dokonalou imitaci dřev a dlažeb. Ve srovnání se dřevem přitom vinylová krytina vyniká tvrdostí a nemá problém ani v kontaktu s vodou. To hlavně usnadňuje údržbu a
Moderní vinylové krytiny jsou mimořádně odolné a nabízejí dokonalou imitaci dřev a dlažeb. Ve srovnání se dřevem přitom vinylová krytina vyniká tvrdostí a nemá problém ani v kontaktu s vodou. To hlavně usnadňuje údržbu a úklid, což ocení každá hospodyňka. Nebráníte-li se mít na podlaze umělý povrch, zbývá vlastně jediná nevýhoda: vinylová podlaha není zrovna levná záležitost.

Co je to vinyl?

Jedná se o chemickou látku a umělý materiál známý pod názvem PVC – polyvinylchlorid. V případě této krytiny jde o heterogenní PVC, tedy o krytinu skládající se z více různorodých vrstev. Vinylové podlahy jsou na trhu zastoupeny velkolepou nabídkou vzorů, různých vzhledů imitací jiných materiálů i mnoha moderních designů. Vinylové podlahy jsou nepřekonatelné svou pevností a odolností a zároveň si zachovávají dokonalou pružnost. Proto je vinylová podlaha vhodná nejen v kuchyni, ale uplatní se i v jiných prostorách.

Čtěte také: ZDRAVÉ BYDLENÍ - MARMOLEUM NA STĚNĚ

Vinylové podlahy jsou pevné, odolné a pružné

Vlastnosti vinylové krytiny zaručují dlouhou životnost, ale i vynikající tepelně izolační vlastnosti. Vinyl je odolný vůči vodě a vlhkosti, a proto se vlhkostí nedeformuje. Vinyl má také velmi dobré akustické vlastnosti, malý tepelný odpor, je rozměrově stabilní a na povrchu působí teplým dojmem. Materiály použité na podlahu se dělí podle třídy zátěže, kdy vyšší třída značí vyšší zátěžovou odolnost. Také vinyl se na trhu objevuje v různých třídách zátěže (např. 31-34 nebo 41-43, zatímco např. laminát o cca 10 tříd níž.

Čtěte také: Hledáte praktickou podlahovou krytinu? Pořiďte si linoleum!

Při poškození stačí vyměnit poškozený dílec

Jestliže na vinylovou podlahu upadne předmět, nedochází k vyštípnutí vzoru. Pakliže dojde k poškození podlahy, není potřeba ji celou měnit, stačí vyměnit poškozený dílec. Díky dobré pružnosti a tvrdosti vinylu se již nemusíte strachovat, spadne-li vám v kuchyni na zem hrnec či vidlička.

Snadná a rychlá pokládka podlahy

Při pokládce vinylové podlahy musí být povrch zcela rovný a čistý bez jakýchkoli drobných kamínků a jiných nečistot, které by se na podlaze mohly časem projevit. V koupelně je však podlahu lepší především z hygienických důvodů k podkladu přilepit napevno. Přičemž po nalepení lze rychle podlahu používat, jelikož lepidla schnou tak 3-4 hodiny. Jelikož vinyl nedilatuje, nejsou nutné přechodové lišty, což působí estetičtějším vzhledem. Struktura krytiny umožňuje pokládku na podlahové vytápění. Jakýmkoli změnám tvaru podlahy v důsledku působení tepla může být zabráněno díky speciální sklovláknité mřížce umístěné pod vrstvou vinylu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Marmoleum… podlaha dle Vaší fantazie…

Údržba a čištění vinylové podlahy

Údržba i čištění vinylové krytiny je snadná. Jako u většiny krytin je intenzita čištění závislá na oblasti použití a frekvenci užívání. Vyšší pozornost by měla být věnována oblastem u vchodů do místnosti, kde je špína bezprostředně nanášena. Podlahu klasicky zametáme, vysáváme, při větším zašpinění ji vytřeme, vždy však dbáme na velmi dobře vyždímaný hadr či mop. Na silné znečištění můžeme použít polyuretanový čistič. Kolečkové židle a další pohyblivý nábytek je dobré vybavit kolečky „typu W“.

ab
ab
ab
ab
ab