Kategorie

Velikonoční DIY, které zvládnou i děti

Velikonoční DIY, které zvládnou i děti

Jaro je tady a Velikonoce jsou za rohem. Hledáte inspiraci, jak zabavit sebe i děti, co si společně vyrobit a jak si rozsvítit domov barvami? Máme pro vás hned několik tipů! 

Připravte si takovouhle krásnou dekoraci, na kterou vám postačí jen plato od vajíček, které roztříháte na tak velké části, jak zrovna potřebujete. Následně do volného místa začnete vkládat vyfoukaná vajíčka, skořápky, které naplníte mechem, květinami, kamínky, větvičkami... čímkoli vás napadne. Jednoduché, snadné, finančně nenáročné a přitom nadělá spoustu parády. 

Velikonoční zajíčci vyrobeny jen z kartonové roličky, kterou oblepíte barevným papírem a dozdobíte, jak je libo. Na dozdobu použijte fixy, další barevné papíry, samolepky, ale klidně i kamínky, nalepovací očička, cokoli vás napadne. Nechte si poradit od svých potomků, jistě budou mít spoustu nápadů. 

Další várka zajíčků je také z tvrdého papíru, tentokrát však vystříhaná podle šablony. Díky ocásku, který vytvoříte z kousku vaty, působí opravdu roztomile. A co s nimi? Můžete je nalepit na špejli a zapíchnout do květináče, nalepit je třeba na vstupní dveře jako ozdobu anbeo navléknout na provázek a ozdobit s nimi záclonu. 

Papírová vajíčka vyrobíte také snadno podle šablony, následně je oblepte barevným krepovým papírem, který jim dodá ten správný punc. Dozdobit se dají mašličkami, nálepkami, kytičkami... A nakonec nezapomeňte přidělat poutko, abyste si je mohli pověsit na čerstvé větvičky a rozzářit tak třeba jídelní stůl v kuchyni. 

A na konec nesmí chybět klasika - naklíčené osení ve vyfoukaných vajíčkách, které vypadají jako smajlíci. Místo osení použijte třeba řeřichu, tu pak můžete ostříhat a dát na chleba s máslem. Děti by mohlo bavit být nejen tvůrcem těchto postaviček, ale následně i jejich kadeřníkem. 

 

Další velikonoční inspiraci na veselé domácí tvoření najdete v naší fotogalerii

ab
ab
ab
ab
ab