Kategorie

Vánoční světýlka nejen na stromeček

Na vánočním osvětlení je něco neodolatelného. Jediný pohled na jeho záři v přítmí útulného pokoje vyvolá pocit domova a magických zážitků. Zkuste je letos pověsit i jinam než na stromeček.

Vyzdobte si kuchyni

Všechny vánoční kuchyňské přípravy vám půjdou lépe od ruky, když si zlepšíte náladu řetězem vánočních světel. Samozřejmě dejte pozor, aby byla dostatečně daleko od všech zdrojů tepla a také od dřezu. Zbytek už je na vás - chcete si vyzdobit raději poličku s kuchařkami, lednici nebo dveře do spíže? V každém případě zkuste barevná světýlka, mají totiž ještě jednu výhodu: Barevné osvětlení podpoří vaši chuť k jídlu.

Kupte LEDky

Vánoční osvětlení pochopitelně většinou nepatří mezi nejekonomičtější zdroje světla, proto zkuste k dlouhodobějšímu využití pořídit řetěz LED světýlek. Nejen že nespotřebují tolik energie, navíc téměř nehřejí, takže snižují riziko i energetickou ztrátu. Nezapomeňte, že drobnější LED světla nesvítí příliš jasně, a proto byste měli hledat delší řetěz s větším počtem žárovek. Běžně dnes dostanete ke koupi takové, které jsou přímo určeny k dekoraci nábytku, parapetů nebo jiných míst v bytě, a nikoli vánočního stromku.

Potěšte děti

Když jsme u LED osvětlení, to se pro svoji vyšší bezpečnost dobře hodí i jako sezónní dekorace do dětského pokoje. Sami při tom musíte odhadnout, na co jsou vaše děti dostatečně velké a zodpovědné. Pokud si chcete mít větší jistotu, že k žádné neopatrné manipulaci nedojde, umístěte světýlka dětem pryč z dosahu. Případně si vyberte některý z řetězů určených přímo do dětských pokojů - většinou mívají LED světla chráněna ještě průsvitnými plastovými baňkami a vydávají tlumenou záři vhodnou i jako noční světlo pro malé děti.

Vánoční ložnicová romantika

Od dětí zpátky k rodičům. Už jste někdy viděli, jak nádherně vypadá řetěz vánočních světel omotaný kolem čela postele? Pokud spolu bydlíte jen sami dva, mohou vám klidně nahradit celý stromeček. Ostatně nejlepší dárky najdete stejně právě tady. Kromě toho se vánoční světýlka dobře hodí i pro romantické fotografie, které můžete si můžete posílat navzájem, případně vystavit.

ab
ab
ab
ab
ab