Kategorie

Valentýn se blíží. Jak prodloužíte životnost řezaných květin?

Na 14.února připadá svátek všech zamilovaných - Valentýn. Zadané páry si projevují svou lásku květinami, ale i jinými dárečky. Valentýn je také šancí pro nesmělé, kteří chtějí vyznat lásku své(mu) vysněné(mu). Tuto neděli je k tomu ta pravá příležitost.

Květina – ten nejlepší dar

Květiny jsou krásné, půvabné a křehké, stejně jako ženy. Možná i proto ženy květiny přímo milují. Pánové, touto pozorností určitě nikdy nic nezkazíte. Krásná květina je vhodným darem nejen při svátku všech zamilovaných, ale také poslouží jako usmiřovací prostředek, či jen tak pro radost a potěšení své milé.

Když krása rychle odchází

Bohužel také můžeme konstatovat, že řezené květiny si svou krásu moc dlouho neudrží a po pár dnech zvadnou. Existují ovšem přípravky, které životnost  řezaných květin prodlouží až o 200%. Tyto přípravky podporují správné dokvétání rostlin, zpomalují jejich rozvíjení a prodlužují životnost tím, že ve vázach s vodou potlačují množení plísní a houbových chorob, které uvadnání rostlin zrychlují.

Výživa pro řezané květy

V každém dobrém klětinářství byste při koupi měli zdarma dostat sáček s výživou pro koupenou květinu. Ta by měla zajistitkontinuální vývoj květů a udržet květiny krásné a svěží. Návod na použití by měl být uveden na obalu sáčku. Většinou se sáček přidává do půl litru vody.

Pravidelná obměna vody

Pokud chcete aby květina ve váze vydržela opravdu dlouho, pravidelně ji vyměňujte vodu. Pokud voda obsahuje výživu, jen se dolévá. Vodu používáme vždy čerstvou a studenou, vázu naplníme do jedné třetiny. Květinám před vložením do vázy seřízneme stonky.

Pozor na mráz a zakouřené prostředí

Květina by se měla ke své budoucí majitelce dostat co nejdříve. I desetiminutová procházka v teplotách pod nulou, může další vzhled rostliny ovlivnit. Pánové, pokud uvažujete, že se po cestě za svou milou stavíte „na jedno“ ve své oblíbené hospůdce, věřte že i zakouřené prostředí vaší květině dvakrát neprospěje. Už po hodině dochází ke svěšení květu a květ uvadne stejně rychle,jako radost přítelkyně či manželky z darované růže.
ab
ab
ab
ab
ab