Kategorie

Úvěry na bydlení opět podraží

Ceny hypoték zase porostou. Jde o jeden z důsledků zvýšení základní úrokové sazby, ke kterému došlo ve středu na podnět České národní banky. ČNB takto reagovala na soustavný růst cen na domácím trhu a s ním související stoupající míru inflace.
Základní úroková sazba bude nově činit 2,5 %, oproti původním 2,25 % jde tedy o 0,25 procentní nárůst. Nová sazba ovlivní ceny všech úvěrů, bezprostředně se také promítne i do výše hypoteční úrokové sazby. Noví žadatelé o úvěr tak budou platit na splátkách víc. Pokud například získáte hypotéku ve výši milion korun, budete na měsíčních splátkách platit asi o 500 korun více, než tomu bylo doposud.

Noví žadatelé o úvěr na bydlení budou splácet víc

Úvěry budou zřejmě zdražovat i nadále

Středeční zdražení úvěrů je součástí dlouhodobého trendu, jenom od minulého roku narostl úrok u hypotéčních úvěrů o přibližně jedno procento. Odborníci předpokládají, že sazby porostou i v příštím roce. Podle některých odhadů by se tak v roce 2008 mohly vyšplhat až na 3,5 %. Česká republika přitom není ve svém počínaní osamocena. Ke zvýšení úrokové sazby došlo tento týden i v Maďarsku a na Slovensku. Zdroj: www.ihned.cz
ab
ab
ab
ab
ab