Kategorie

Útulný domov: 5 tipů, jak si udělat domácí pohodu

Útulný domov: 5 tipů, jak si udělat domácí pohodu

Dny se nám krátí, venku je tma skoro už od oběda a my doma trávíme spoustu času. Jak si zařídit obydlí tak, aby nám v něm bylo útulno a byli jsme doma opravdu rádi? Máme pro vás 5 tipů na útulný domov. 

Stolování 

Stará známá pravda říká, že láska prochází žaludkem. A možná i proto nic nenavodí příjemnou rodinnou atmosféru a neutuží teplo rodinného kruhu než společné jídlo. Blýskněte se nejen dobrým pokrmem, ale i stylovým stolováním. Sladěné nádobí s ubrousky je jen začátek. Sáhněte po moderních příborech z nerezové oceli v matné černé barvě nebo v odstínu rose gold, které seženete třeba na Bonami.cz. Hned dodáte stolování úplně jiný šmrnc. Nakonec by na stole neměla chybět váza s květinami nebo s okrasnými větvičkami. 

Zásoba vitamínů vždy po ruce

Ne všichni si dost dobře uvědomují, jak moc je zdraví a zásoba vitamínů důležitá. A proto pro vás máme další tip - místo toho, abyste měli ovoce schované v lednici nebo ve spíži, dejte ho na viditelné místo, třeba na kuchyňskou linku nebo jídelní stůl. Každý, kdo půjde kolem, si kdykoliv sáhne pro svou oblíbenou porci vitamínů. 

 

Navíc barevné ovoce vám kuchyni krásně rozsvítí a černá designová mísa ji zase o trošku pozvedne. Skandinávský styl frčí, je snadno kombinovatelný, elegantní a přitom praktický - kdyby vám mísa náhodou spadla na zem, nerozbije se a vy nemusíte odklízet hromadu střepů. Bude vás maximálně trápit naťuklé jablíčko. 

Na detailech záleží 

Byť by se vám na první pohled mohly malé vázičky zdát nepraktické a chlapi je často nazývají "lapačemi prachu", svůj význam rozhodně mají, jde o dokonale zútulňující doplněk. A své místo si také vždy najdou, vejdou se totiž kamkoliv - do kuchyně, do obýváků nebo do ložnice či koupelny. V předvánočním čase doporučujeme aranžovat do nich suché trávy nebo květy bavlny, která sama o sobě zahřeje na první pohled. Vázy a vázičky ve všech možných velikostech, designech i barevných provedeních najdete také na Bonami. 

Svíčky, teplo domova 

Jistě se shodneme, že svíčky, případně oheň v krbu, ty dodají domovu to správné teplo. My jsme si oblíbily svíčky ze sójového vosku, který hoří až o polovinu déle než vosk parafínový. Navíc do vzduchu nevypouští žádné toxiny a škodlivé látky. Zamilovali jsme si také jejich dřevěný knot, který během hoření jemně praská, čímž simuluje právě zvuk hořícího krbu.

 

Každá tato sklenice na svíčku obsahuje i dřevěné víčko, takže po vyhoření vosku můžete nádobu použít jako dózu na těstoviny nebo na sypaný čaj. Dáte tak materiálu druhou šanci a šetříte životní prostředí. 

Domácí buchty 

Co si budeme povídat, nakonec nám domov nerozvoní a neprohřeje nic tak jako právě upečené domácí buchty. My jsme si oblíbili bábovku, protože je snadná, rychlá a udělá spoustu parády. Navíc z téhle silikonové formy v elegantním designu vypadá opravdu skvěle a vždycky ji bez problémů vyklopíme. Pečení se stává zábavou :) 

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab