Kategorie

Útulná a romantická zápraží

Útulná a romantická zápraží

V Čechách mnohem více než trend piknikování a grilování na veřejnosti nebo v parku — byť to dnes není zas tak neobvyklé vídat — žije chatařský a chalupářský duch. Každý ji má, tu svou lásku tam někde hluboko v lesích nebo mezi poli, kam si jede o víkendu oddechnout.

Nejspíš největší současnou chatařskou i chalupářskou hitovkou jsou pergoly. Stojí tam za domem nebo mezi pečlivě stříhanými živými ploty, po jejich úzkých žebrech se plazí břečťan nebo vistarie a za horkých odpolední se tam člověk příjemně ukryje před sluncem. 

 

Když pergolu zařizujete, popusťte uzdu své fantazii, myslete na to, že je to váš prostor, který si můžete udělat čistě podle sebe. Inspiraci můžete načerpat třeba v našem článku

Skromnější, ale neméně romantické řešení, které se nabízí každému a je skutečně na dosah ruky, je prosté posezení o jednom bytelném stolu a několika židličkách. Ale pozor, právě v téhle nenucenosti občas bývá zakopaný pes — pokud je vaším cílem stylové a vkusné zápraží, sázejte skutečně na pořádný masiv, jaký k chalupě jakbysmet patří, než na levné plastové stolky.

A pořádná lavice? Pochopitelně a bez debat! 

Dejte šanci romantickému osvětlení v podobě malých světýlek! Ať už se jedná o lampionky nebo prostá řetězová světýlka, rozhodně se vám podaří vykouzlit neobvyklou atmosféru.

 

Pokud peřemýšlíte o finanční náročnosti, ničeho se nebojte, slušná světýlka seženete třeba na eBay za pár korun. Pak už do nich stačí jen dokoupit baterky a užívat si tu parádu. 

K chalupě patří zahrada a k zahradě spousta květin! I když se k nim váže hodně zodpovědnosti, květiny v květináčích jsou nejen perfektním oživením prostoru, ať už se jedná o stinné rohy nebo prázdná místa u zdi, ale zároveň i o další radost k domu.

 

A pokud nemáte dům se zahradou? Nevadí, víme, jak si udělat krásný a osobitý prostor pro sebe i na balkoně

ab
ab
ab
ab
ab