Kategorie

Ušetřete celé hodiny času při stavbě či rekonstrukci podlahy

To tu ještě nebylo! Přesně takovou šanci dávají nové výrobky, oceněné na stavebním veletrhu v Praze
Každý, kdo staví, rekonstruuje dům či byt, dobře ví, že nejdražší je práce nebo-li čas, který musí najatá firma trávit na stavbě. Procesy nanášení hydroizolace pod dlažby trvají mnohdy desítky hodin a to vše platíte. Nyní je však na trhu i jiná alternativa, a to připlatit si za hi-tech výrobky, které výrazně zkrátí čas a zrychlí možnost užívání nové podlahy.
Nizozemská firma Den Braven několik let vyvíjela výrobky, který nesou název Hydroizolační membrány Koupelna a Fleece Den Braven a Těsnící pásky Den Braven. Tyto produkty nemají ve světě stavebnictví obdoby, jelikož umožní po použití zkrátit či vynechat technologické přestávky. „Nově vyvinuté technologické postupy umožňují při použití našich hydroizolačních membrán provádět některé stavební práce v koupelnách, saunách a podobných místnostech bez nutných technologických přestávek. Třívrstvé vodotěsné membrány se vkládají do lepící stěrky pod keramické obklady a dlažbu a tím chrání stěny a podlahy před vlhkostí,“ informoval Jindřich Ďurišík, technický poradce firmy Den Braven.

Výrobky získaly cenu na stavebním veletrhu

Nově vyvinutý materiál se projevuje vysokou pružností, výbornou přilnavostí k cementovým stěrkám, odolností proti rozdílným teplotám, solím, ředěným kyselinám i zásadám. „Skutečně se jedná o unikátní materiál. Vždy když předvádím jeho použití, tak se přihlížející nestačí divit,“ pokračoval technický poradce firmy.
Hydroizolační membrány se dají společně s těsnícími páskami použít také při překrytí drobných trhlin. „Překrytí drobné trhliny je pomocí těsnících pásek velice jednouché a účinné,“ pokračoval Ďurišík. Jedinečnost výrobků podtrhuje udělení ceny odborné poroty na stavebním veletrhu v Praze. Cenu Grand Prix získaly Hydroizolační membrány Koupelna a Fleece Den Braven a Těsnící pásky Den Braven.

Snadné použití

1)      Před pokládkou membrány se starší podklady penetrují přípravkem - S2802A Penetrace.
2)      Nejprve naneseme lepidlo (Flexibilní lepidlo na obklady a dlažbu QUARTZ FLEX) do rohů a následně vložíme do lepidla vnitřní vnější rohy S-T8.
          Do podélných svislých i vodorovných koutů vtlačíme Těsnící pás S-T8.
3)      Provedeme celoplošné nanesení lepidla (Flexibilní lepidlo na obklady a dlažbu QUARTZ FLEX) zubovou stěrkou.
          Do takto připraveného lože vložíme membránu. Při vtlačování membrány do lepidla postupujeme po směru zubů, aby se nevytvořily vzduchové polštářky (bubliny pod membránou).
4)      Po aplikaci hydroizolační membrány ihned lepíme obklady a pokládáme dlažbu.
 

Kolik času ušetříme

Při použití standardních hydroizolačních stěrek, které se nanáší ve dvou vrstvách, dochází k časové prodlevě i několik hodin, než vytvrdne. První vrstva, na kterou aplikujeme druhou vrstvu, potřebuje určitý čas na vytvrdnutí. Až po vytvrdnutí druhé vrstvy za několik hodin přistupujeme k lepení obkladů a dlažby. Při použití Hydroizolační membrány KOUPELNA, FLEECE ušetříme čas. Hydroizolační membránu nalepíme a ihned pokládáme obklad nebo dlažbu, a to vše za jeden den.
Časová úspora je dva až tři dny proti standardním hydroizolačním stěrkám.
Spárování obkladů se provádí po 24 hodinách.
Spárování dlažby se provádí po 48 hodinách.

Jak dlouho je na výrobek na trhu a jeho cena

Hydroizolační membrány KOUPELNA, FLEECE jsou na trhu od 1. července 2008.
Cena s DPH je: Membrána KOUPELNA – 1m x 30 m, tl. 0,43 mm cena vč. DPH 7111,- Kč.
cena za metr – 237,- Kč.
Membrána FLEECE - 1 m x 15 m, tl. 085 mm cena vč. DPH 4155,- Kč. Cena za metr – 277,- Kč.

Jak vnímají novinku lidé a stavební firmy?

„Byla jsem překvapena, když mi dělníci z firmy řekli, že už odpoledne můžu po dlažbě v kuchyni chodit. Dokonce i sousedé si z toho dělali srandu, ale když jsem jim názorně v opraveném bytě ukázala, že je to možné, tak byli překvapeni a zároveň o něco chytřejší,“ říká Anna Štěpánová z Opavy.
„Každý ví, že nejdražší na stavbě je v posledních letech čas. Proto mají v dnešní době zelenou technologie a materiály, které jsou sice dražší, ale ušetří právě tolik ceněný čas. Pro firmu zrychlení stavebních postupů znamená čas, který nám umožňuje vzít více zakázek, a tudíž i získat více peněz. Pro zákazníka je zkrácení doby také významným aspektem. Protože nemusí čekat na chvíli, kdy bude moci svoji koupelnu či kuchyň využít,“ konstatuje Pavel Sojčík, jednatel pražské stavební firmy.
ab
ab
ab
ab
ab