Kategorie

Udělejte pořádek v mrazáku. Ještě dnes

Udělejte pořádek v mrazáku. Ještě dnes
Taky si posledního čtvrt roku říkáte, že byste konečně měli odmrazit a uklidit lednici nebo mrazničku? Nezoufejte, jsme tady s motivací. Jako obvykle je správnou odpovědí jednoduchý plán a cílevědomost.

Co budete potřebovat?

přenosný chladicí box nebo alespoň chladicí tašku hadr na podlahu nebo nízkou nádobu na vodu několik plastových láhví saponát mycí houbu papírové utěrky starý zubní kartáček

Jak postupovat?

1. Přístroj vypněte a odpojte od elektrické sítě 2. Do místa spádu dejte hadr, pokdu má vaše mraznička odtokový kanálek, dejte pod něj nádobu na vodu. 3. Vyjměte všechen obsah a přemístěte jej do chladicího boxu. 4. Místo něj do mrazicí části vložte plastové láhve s teplou vodou. 5. Jakmile se led dostatečně uvolní, vyjměte všechny oddělitelné police a jiné části a umyjte je. Před mytím chvíli počkejte, až dosáhnou pokojové teploty, jinak by se mohly poškodit. Tyto části se dají pohodlně umýt například ve vaně. 6. Zatímco police schnou, umyjte vnitřek mrazáku. Postupně používejte řidší a řidší směs vody a saponátu. Nakonec mrazák vytřete čistou vodou a vysušte papírovými utěrkami. 7. Očistěte těsnění a další hůř přístupná místa. Můžete na ně použít starý zubní kartáček s trochou saponátu. 8. Umyjte dveře, stěny a vršek mrazničky zvnějšku. Osušte papírovou utěrkou. 9. Vraťte dovnitř suché police a další díly. 10. Vraťte do mrazničky vyjmuté jídlo a znovu ji zapněte. Při tomto kroku zkontrolujte kvalitu potravin a ty nepoužitelné bez milosti vyhoďte.

Tipy pro použití mrazničky nebo mrazicího boxu

Pokud neodmrazujete, nedávejte do mrazicího prostoru nic teplého. Všechna hotová jídla, polévky, vývary a podobně nechte nejprve zcela vychladnout, a teprve poté je zamrazte. Dejte pozor, aby mrazák nestál vedle zdroje tepla, napříklda vedle topení, sporáku nebo na přímém slunci. Místo chladicího boxu vám v nouzi poslouží například plastový lavor, do kterého uložíte potraviny zabalené v čistých utěrkách a vše uskladníte dočasně mezi peřinami.

ab
ab
ab
ab
ab