Kategorie

Trendy je kulaté svícení

Tvarem připomínají jeden z vánočních symbolů – baňky nebo jiné kulaté vánoční ozdoby. Lampičky, které při vhodném naaranžování v interiéru vypadají jako ledabyle pohozené skleněné kuličky, jsou pro podzim a zimu jako stvořené.
Prodávají se totiž především v teplých sytých tónech, které mohou být jemné, anebo naopak výrazné až křiklavé. Pokud chcete víc než jen svítící kouli, můžete využít také nabídku firem, které prodávají lampičky vyvinuté na speciální bázi, v Česku s poměrně známým lávovým efektem. Ten využil poprvé při výrobě lamp už před 40 lety Angličan Edward Craven-Walker. Zapomeňte ale na kýčovité napodobeniny z hypermarketů a hobbymarketů. Pravé lávové lampičky jsou totiž originální a krásné. Pokud ale toužíte ještě po lampičce, která „toho má víc“, můžete zvolit např. Airswitch, která také pochází z Anglie. Vyrábí se nejen v kulatých, ale také oválných tvarech. Ovládáte jí pohybem ruky ve vzduchu, je z foukaného skla a v několika mezinárodních soutěžích obdržela cenu za nejlepší design. Její cena se pohybuje od 2 100 Kč.

Chytrá lampička

Přenosná lampička

Praktické a ekonomicky výhodné vlastnosti zase najdete u lampiček Bubble od firmy Mathmos – tato svítidla jsou vyrobena z měkkého silikonu a jednoduchým mačkáním se zapínají a vypínají. Nabíjejí se úplně stejně jako mobilní telefon a je možné je kamkoli přenášet v bytě i venku – zajistí příjemnou atmosféru, ale umí i posvítit při práci. Ceny tohoto svítidla začínají na 1 890 Kč.

Lampa nebo projektor?

Hledače příjemného barevného světla určitě uspokojí tzv. Space projektory. Lampy, které osvětlují místo v bytě, na terase nebo i venku promítají na stěnu nebo strop otáčející se motiv, který si díky 4 barevným fóliím můžete měnit podle nálady. U českého zástupce anglického výrobce pak můžete dokupovat jednotlivé grafické i olejové disky. Cena Space projektorů začíná na 3 350 Kč.

Muziko hrej, lampičko sviť

Milovníky luxusu a opravdové fajnšmekry nemůže nezaujmout skleněná lampička Tuba, která mění své barvy také vnímáním zvuku. Můžete ji ovládat přiložením ruky do prostoru anebo stačí v její v blízkosti spustit hudbu a váš pokoj zachvátí barevné tóny. Lampu Tuba lze zakoupit za cenu od 4 025 Kč.
ab
ab
ab
ab
ab