Kategorie

TIPY: Jak dobře vybrat tu zahradní dlažbu?

TIPY: Jak dobře vybrat tu zahradní dlažbu?
Bydlení netvoří jen dům, ale i jeho okolí. A nezáleží na tom, zda se jedná o rozlehlý pozemek či malou předzahrádku.

K tomu, aby prostranství kolem domu působilo vždy upraveně, a přitom nevyžadovalo mnoho hodin náročné údržby, pomáhají venkovní dlažby. Ale jak takovou dlažbu vybrat? Máme pro vás několik tipů.

Dlažbu si jeďte osahat do vzorkovny

Jestliže se chystáte na nákup dlažby, nejlepší je před nákupem objet vzorkovny prodejců. V nich často uvidíte dlažbu položenou přímo venku, můžete se po ní volně pocházet, zhodnotit barevnost či povrch. Je to rozhodně lepší řešení než spoléhat pouze na informace získané z katalogu, kde se může barva dlažby na fotografii v určitém smyslu lišit od skutečnosti.

Výběr dlažby si rozdělte do několika základních kroků

Základní výběr se dá rozdělit do několika kroků. Jako první si zvolte výšku dlažby. Berte přitom v potaz způsob, jakým bude využívána, zda se bude sloužit jako pochozí nebo pojezdová plocha. Následně si vyberte tvar a velikost kamene. I zde se orientujte podle budoucího využití. Pro terasy a okolí bazénů se hodí větší formáty. Na chodníky nebo příjezdové cesty jsou vhodné zase klasické běžné dlažby, nicméně čím častěji se prosazují i moderní velkoformátové dlažby, které mají méně spár, opticky sjednocují prostor a vyvolávají pro svůj nekomplikovaný a čistý vzhled dojem luxusu.

Jaký povrch dlažby pro milovníky grilování?

Vedle designu i typu dlaždic hraje při výběru velkou roli také povrch. Jste fanoušci zahradního grilování a nevíte, jakou dlažbu vybrat, protože se bojíte masných fleků od kápnutého oleje z masa nebo skvrn od uhlíků? Pokud potřebujete dlažbu, která odolá i oleji a dalším agresivním nečistotám, doporučujeme výrobky v úpravě UV zářením. Vrstva nanášeného laku je na nich vytvrzena UV lampou a u takto ošetřeného povrchu pak nečistoty nevnikají do betonu, ale zůstávají na povrchu. Díky tomu dlažbu neohrozí olejové skvrny či další agresivní nečistoty. Foto: 123rf.com

ab
ab
ab
ab
ab