Kategorie

Terasa jako malý kousek ráje

Terasa jako malý kousek ráje

Jestliže by v létě mělo existovat nějaké místo, kam se ukrýt před sluncem i ruchem světa, nebo kde se jen beztrestně dá opalovat s posledním Jo Nesbem, je to terasa. Jak máte vyšperkovanou tu svoji?

Na prvním místě je potřeba myslet na neduhy počasí. Volte takový nábytek, který vydrží co nejvíce – od nárazů větru až po přívalové deště, protože čím více se budete starat při zařizování své terasy, tím méně práce budete mít později.

Neméně důležité je zprvu myslet i na bytelnou a odolnou podlahu. Ideálním řešením je masivní dřevo nebo zámková dlažba, která vydrží snad všechno. A samozřejmě také na velikost terasy. Ta by měla odpovídat možnostem a velikosti zahrady. Pokud na terase plánujete stolovat a grilovat, měla by mít alespoň 5x3 metry. 

Ideálním řešením je pak odolný nábytek, který přežije působení všemožných vlivů a který si můžete zvelebit pomocí pohodlných polštářů a polstrování. Ty pak za těch nehostinnějších podmínek můžete snadno přenést. Případně můžete použít igelitové přehozy, které pak doporučujeme hlavně na gril, který by mohl pod návaly dešťové vody reznout. 

 

Naopak pokud hodláte do své terasy investovat již předem nemalé množství času, otevírají se vám dveře mnohých možností. Můžete se pak pustit do dekorace například snadno čistitelnými koberci, umělou trávou nebo bohatě osázenými květináči.

A rozhodně nezapomínejte na nějaké kryté místečko před sluncem. Pokud nechcete investovat do drahých markýz, určitě poslouží kvalitnější slunečník. 

 

Stejně tak o něco méně praktickými, avšak velmi kouzelnými doplňky jsou háčkované nebo proutěné sedáky, které dodají terase na útulnosti a správném domáckém duchu. Neváhejte větší prostory doplnit i sedacími bobíky nebo polštářky. Fat boy nebo houpací či závěsné křeslo zase bude bavit hlavně mladší osazenstvo. 

Jestliže něco perfektně dokreslí atmosféru poklidného večera na prahu vaší zahrady, je jemně mihotavé osvětlení závěsných lampionů, nebo nenuceně rozmístěné lucerny se svíčkami.

ab
ab
ab
ab
ab