Kategorie

Technicky dokonalejší dveře Harmonie

Společnost Sapeli provedla technickou inovaci svých TOP dveří Harmonie. Po náročných testech jsou tyto dveře osazeny novým typem závěsů, které umožňují tzv. 2D seřízení. Výhodou nového typu závěsu je možnost seřízení dveří bez vysazení, tedy v zavěšeném stavu.
Dveře Harmonie reprezentují v sortimentu firmy Sapeli TOP třídu, a to jak z pohledu designu či použitých materiálů, tak i z hlediska moderní technologie výroby. Moderní typ vlysové konstrukce umožňuje poskládání dveřního křídla zcela odlišně, než je tomu v případě klasické sendvičové konstrukce. Sestavení jednotlivých vlysových dílů do celku dveřního křídla připomíná jednoduchou stavebnici.

Snadné seřizování

Speciální typ konstrukce vyžaduje u těchto dveří i speciální dveřní komponenty. Patří mezi ně i dveřní závěsy. „Na našem oddělení již delší dobu probíhaly práce na vylepšení a zdokonalení současného typu závěsu. Hlavním důvodem naší inovační činnosti byla snaha o co nejpřijatelnější variantu seřiditelnosti tohoto závěsu,“ uvedl Aleš Ullmann, manager technického rozvoje Sapeli. Původní varianta závěsu neumožňovala doladění pozice umístění dveří v zavěšeném stavu. Současné provedení již toto dovoluje a to navíc ve dvou směrech, umožňuje tedy tzv. 2D seřízení. „Vlastní princip upevnění závěsu zůstává stejný. Do dveří se vyfrézuje lůžko, přišroubuje se závěs a šrouby se překryjí krycím plechem. Potom už nastává samotný systém seřízení, který se provádí u dveřního křídla v zavěšeném stavu. Vlastní seřízení umožňuje úpravu dosedání dveří na těsnění, zároveň posouvání dveří doleva a doprava či popřípadě jejich natáčení,“ vysvětlil Aleš Ullmann.

Jednoduchost především

Hlavním efektem nových závěsů je jejich jednoduchost montáže a jejich možnost seřízení v zavěšeném stavu, což znamená, že uživatel již nemusí s dveřmi dál manipulovat. „Našim zákazníkům stačí jednou zavěsit dveře a pak už pouze provést jejich seřízení. Dveře se nemusí znovu vysazovat a zase nasazovat. Celý proces je mnohem šetrnější i pro samotné dveřní křídlo i zárubeň Harmonie,“ uvedl David Vítek, vedoucí tuzemského obchodu Sapeli.
ab
ab
ab
ab
ab