Kategorie

Tam, kde žije krása…

K architektonickým skvostům moderní výstavby v Praze patří projekt Korunní Dvůr, který vznikl v kombinaci s historickým objektem bývalého pivovaru pražských měšťanů.
Měli jsme štěstí,  a tak jsme se kromě působivé výstavby mohli pokochat také svěžím interiérem bytu Miss České republiky 2004 Jany  Doležalové…

Pražské Vinohrady: stará dobrá adresa

Vlastnit byt na pražských Vinohradech bylo vždy známkou společenské prestiže. Nejinak je tomu i dnes. Luxusní projekt s názvem Korunní Dvůr vznikl na místě bývalého měšťanského pivovaru, který před sedmi lety vyhořel. Projekt je brilantní ukázkou spojení historického objektu s jednoduchými, elegantními liniemi moderní architektury. Prostor  je koncipovaný jako uzavřený celek - autonomní  komplex bytů je doplněn o komerční prostory jako jsou: lékařské ordinace, obchody, kavárničky a kanceláře firem poskytujících právní, realitní a finanční služby.

Kvalita pro celebrity

Součásti areálu je zahrada s dostatkem stromů a zeleně, která sousedí s dětským hřištěm. Atraktivitu projektu zdůrazňuje jeho umístění na terasovitém, otevřeném terénu, který se nachází na jižní straně. Díky této poloze je celá lokalita vzdušná a slunečná, což se pochopitelně  odráží na kvalitě bydlení. Unikátní poloha projektu, vzrušující propojení historie se současností a vysoká kvalita bydlení oslovily především movitou klientelu, která se sem začala postupně stěhovat. Kromě Jany Doležalové, si zde své útočiště našly také další známé osobnosti, jako například módní návrhářka Beáta Rajská, fotbalista Patrik Berger nebo architekt Petr Slavíček.

Pohodlný luxus

Jaké by to bylo bydlení bez pohodlí?  I v tom nejluxusnějším prostředí by se jeho obyvatelé měli cítit především příjemně. O to víc, když jde o osobnosti, které jsou neustále vystaveny tlaku široké veřejnosti. Pro bývalou vítězku soutěže krásy byla velmi důležitá koupelna. Jak přiznala, právě zde dokáže vypnout a plnými doušky vychutnat soukromí a relaxaci, kterou jí poskytuje příjemná koupel. Pod křídly pohody, ke které architekti přidali účelnost a reprezentativnost, se začaly rýsovat také ostatní místnosti bytu. Účelnost představují především dispozice - spojení kuchyně a jídelny s obývacím pokojem. Pohodlí a reprezentativnost zvýrazňuje všudypřítomná kombinace vysoce kvalitních přírodních materiálů. Interiérové dveře, stejně jako dřevěné podlahy příjemně kontrastují s velkými skleněnými plochami francouzských oken, které dávají obytné části bytu prostor a dostatek přirozeného světla. Místa s nedostatkem denního osvětlení jsou vybaveny moderně řešenými svítidly v podhledech. Součásti bydlení je sklep a parkovací místo v garáži, poskytující možnost příchodu od auta ke dveřím bytu - jak se říká "suchou nohou".

Světlo, světlo, světlo...

Celý areál je bezbariérový. Konstrukce budov je ze značné části železobetonová, využívající obrovské skleněné plochy a hliníkové fasádní rámy.  Střechy domů mají barvu přírodní mědi. Tato nenáročná, velmi dobře stravitelná architektura s velkorysými okenními plochami, poskytuje jejím obyvatelům dostatek slunečního světla a z vyšších pater panorama na celou Prahu. K mnohotvárnosti komplexu Korunní Dvůr přispívají taktéž rozmanité výšky střech jednotlivých domů.

Interiér ve znamení podzimu

Harmonie, přirozenost a svěžest. To jsou naše první dojmy z bytu Jany Doležalové. A není se čemu divit. Architekti se snažili celý prostor zařídit tak, aby co nejvíce vystihoval osobnost jeho krásné majitelky. Byt je zařízen v minimalistickém duchu, ve kterém kralují dřevo a textílie. Celý interiér je laděný do uklidňujících přírodních barev, jejichž atmosféra připomíná podzim. Velkým osvěžením je sytá zelená, která je přítomná v doplňcích a v části úložných prostor nad kuchyňskou linkou. Samotná linka má moderní, metropolitní ráz. Protože majitelka žije v bytě sama a na velké vaření nemá čas, uspořádání a zařízení tohoto prostoru je zaměřeno na praktičnost a efektivitu. Lesklé tmavé lamino linky dobře ladí s barvou hliníku i působivou zelenou. Součástí vybavení je chladnička a vestavěné spotřebiče. S kuchyní sousedí jídelní kout. Ten je vyroben z tmavého dřeva wenge, ke kterému je přizpůsoben i výběr čtyř židlí. Tmavé dřevo výborně harmonizuje se světlým odstínem dřevěné plovoucí  podlahy, která je součástí celého prostoru.

Závěs místo příčky...šťastná volba

Kuchyň je od obýváku rozdělena průhlednou textilií s kruhovými aplikacemi. Ta dodává bytu nápaditost a špetku hravosti. Za textilií se nachází bledá sedačka, taburet, konferenční stolek v provedení wenge a dvojice židlí, v kombinaci tmavá kůže a chrom. Strohé, ale přitom přívětivé zařízení vhodným způsobem dolaďují bytové doplňky, textilní závěsy a koberce. Další místností je ložnice, sloužící taktéž jako malá pracovna. Ta opět dýchá klidnou atmosférou. Na rozdíl od obýváku si zde architekti pohráli s barvou stěn. Tmavě zelená v odstínu khaki střídá vanilkovou, což dává vyniknout závěsům v barvách podzimních listů. I v této místnosti nacházíme osvědčenou kombinaci tmavého a světlého dřeva. Tmavá vnáší díky klasicky řešenému pracovnímu koutu do interiéru decentnost a eleganci. Naopak lehkost a svěžest sálá z protilehlé strany, na které se nachází postel s jemným čelem, dva noční stolky a vestavěná skříň.

Místnost "za odměnu"

Koupelna - tato strážkyně soukromí, o které jsme se již zmiňovali, byla navržena jako jednolitý celek. Podlaha, stěny i vana jsou obloženy stejným keramickým obkladem. Šedé a bílé čtverečky působí neutrálně a čistě. Skutečný výraz však koupelně dodávají doplňky, které se dají bez problémů měnit. Zvolená sytě červená se perfektně hodí k dominující šedé.

Na soukromí záleží

Realizátor projektu přirozeně myslel také na bezpečí každého obyvatele. Celý areál včetně bytů a garáží je pod dohledem uzavřeného kamerového systému, napojeného na centrální pult policejní ochrany s celodenním dozorem. Do jednotlivých prostor komplexu je dále navržen řízený vstup, aby bylo zabezpečeno soukromí všech majitelů bytů.  ¨ Součástí každého domu jsou také zdvojené výtahy - jeden větší a jeden menší a plynová kotelna, zásobující teplem a teplou užitkovou vodou jednotlivé byty a nebytové prostory.
ab
ab
ab
ab
ab