Kategorie

Světové trendy v kuchyních: Co právě letí?

Světové trendy v kuchyních: Co právě letí?
Plánujete si pořídit novou kuchyň a zajímáte se, jaké jsou světové trendy? Vstřícné, upřednostňující kuchyň jako rodinnou zónu. Podívejte se na pár našich tipů a nemusíte se bát, že příští rok vyjdou z módy.

Koupě kuchyně

Je samozřejmé, že koupi kuchyně by měla ovlivnit především její funkčnost a pohodlné používání, nicméně jedním z hlavních faktorů pro výběr kuchyně zůstává design. A co v kuchyních právě letí? Tmavé barvy, k oblíbené šedé se přidala hnědá, a dokonce i černá.

Trendy v kuchyních

„V centru pozornosti zůstávají dekory dřeva, prosazuje se kalené sklo a tmavá ocel na konstrukcích polic a dalších kuchyňských prvků, včetně spotřebičů,“ vysvětluje Dušan Všelicha ze společnosti Oresi a dodává: „Naši architekti pečlivě sledují světové trendy a důraz klademe hlavně na směry, vycházející z milánských veletrhů Eurocucina a Salone Del Mobile.“

Eklekticizmus

Co se týká vstřícnosti, pak je potřeba zmínit eklekticizmus. To znamená, že je možné mixovat spolu několik stylů a kombinovat spolu i nesourodé prvky, o kterých byste neřekli, že vedle sebe mohou být. To souvisí s dalším trendem. V kuchyních se objevuje mramor, měď, mosaz, a dokonce i zlato. Ať již v podobě doplňků, nebo jako součást kuchyňských povrchů.

Fotogalerie

Šedá barva dokonale vyniká i na kuchyních ve venkovském stylu. Kouřově šedé zabarvení může mít i dekor dřeva s jemnou strukturou let. Okouzlily vás odlesky zlata kombinované s černou barvou? Patří k letošním módním trendům. Módní dekor mramoru se uplatní i na povrchu kuchyňských dvířek. Černé ocelové prvky se hodí do kuchyní v industriálním stylu. Černá barva se prosazuje na nábytku a ocelových prvcích kuchyně. Nadčasové a stále oblíbené dekory dřeva z kuchyní nikdy neodcházejí. U luxusních kuchyní se uplatní dýha.

Štítky:

kuchyně
ab
ab
ab
ab
ab