Kategorie

Superfarmář je úspěšná strategická hra

"Když získáš šest králíků, můžeš je vyměnit za jednu ovci anebo za malého psa. Jedině ten totiž ochrání tvé stádo před liškou!" To je část pravidel stolní hry Superfarmář, která se řadí do kategorie zábavy pro celou rodinu.
Vybudovat pořádnou firmu a stát se velkopodnikatelem je snem každého dítěte, které podvědomě chápe, že v životě nedostane nic zadarmo. Jeho představy jsou úměrné věku,  proto svůj cíl realizuje prostřednictvím hry, kde může soutěžit, získávat zkušenosti, učit se vítězit i prohrávat. Pravidla hry Superfarmář všechno beze zbytku splňují. A nejen to, pomocí logiky, kalkulace a plánování učí hra děti i rodiče strategickému myšlení.

Hra z vašich dětí rychle učiní zkušené farmáře

Získej a vyměň

Hra Superfarmář je určena pro 2 až 6 hráčů, s věkovou hranicí od sedmi let. Trvá zhruba 20 minut, což je pro dítě ideální časový limit pro plné soustředění po celou dobu hry. Na začátku jsou všichni hráči na stejné pozici – nemají nic. Postupně výměnou získávají zvířátka a kdo první získá celé stádo, stává se vítězem s titulem "superfarmář". Na první pohled snadného cíle ale není tak jednoduché dosáhnout. V jediném okamžiku může hráč přijít úplně o celé, pracně "vyhandlované" stádo...

Autorem hry je polský matematik Karol Borsuk

Na farmě se hospodaří přes 60 let

Hra Superfarmář má velmi pohnutou historii, která začala druhou světovou válkou. Tehdy přišel matematik Karol Borsuk o místo univerzitního profesora na Varšavské univerzitě. Aby jeho rodina nezůstala bez prostředků, vymyslel hru nazvanou "Chov zvířátek". Měla veliký úspěch a na trhu se pod názvem Superfarmář znovu objevila až v roce 1997. U nás si hra získala takovou popularitu, že již několik let řada základních škol pořádá turnaje - dokonce i v regionálním měřítku. Nechcete to také zkusit? Kdo by chtěl zkusit život "Superfarmáře", má k dispozici demoukázku přímo na stejnojmenných webových stránkách.
ab
ab
ab
ab
ab