Kategorie

Stavební práce i v zimě aneb Jak stavbu urychlit

Potřebujete pokračovat ve stavbě ale trápí vás nízké teploty? Pro mnohá pracovní odvětví se vyvíjejí stále nové "zlepšováky", stavebnictví rozhodně není výjimkou.
 

Komplikace kvůli nízkým teplotám

Povětrnostní podmínky jsou někdy dosti nemilosrdné. Zimní období s teplotami kolem nuly představuje pro mnohé stavební práce vynucenou pauzu. Ponechání rozestavěné  bez střechy na zimu má řadu rizik. Musí-li se stavba přerušit, je zapotřebí ji velmi důkladně zakryta fóliemi a zajištěna proti větru. Tato opatření přinášejí starosti navíc, stavbu je i tak nutné každý den kontrolovat. Mnoho lidí proto se stavbou spěchá. Některým se navíc blíží termín předání stavby, jiní už by rádi bydleli v novém. Naštěstí jsou na trhu k dostání stavební materiály, které jsou přímo určené k práci při značně nízkých teplotách. Patří mezi ně i řada produktů od společnosti Baumit, které jsou aktuálně v prodeji za zvýhodněné ceny.
 

Produkty firmy Baumit

 
Firma Baumit nabízí hned několik výrobků, díky kterým dokáží stavitelé urychlit průběh stavby. Tato pomocná ruka jim může umožnit dokončení stavby ještě před příchodem příliš velkým mrazů.
 
Mezi tyto produkty patří:
-          Novinka, která byla uvedena na trh v letošním roce – lepicí stěrka Speed. Jedná se o hmotu určenou pro lepení a stěrkování v tepelněizolačních systémech Baumit EPS a Baumit Minerál při teplotě nad 1 °C. Po třech až čtyřech hodinách po aplikaci může být vystavena mrazu až -5 °C. Tato stěrka ovšem není vhodná do trvalého mrazu.
-          Baumit zdicí malty 50 W a 100 W jsou díky vyšší pevnosti určené právě pro zdění v zimních podmínkách.
-          Posledním pomocníkem je Baumit urychlovač. Tuto přísadu do silikonových omítek lze použít, pokud se teplota vzduchu, podkladu a omítky během jejího zpracování a zrání pohybuje v rozmezí teplot od +2 °C do +15 °C. Po povrchovém zaschnutí, které při teplotě kolem +2 °C trvá cca šest hodin, je omítka odolná krátkodobému nočnímu mrazíku do -2 °C a mírnému dešti, který nestéká po fasádě.
Sleva na tyto produkty se aktuálně pohybuje v rozmezí od 5 do 30 %.
Foto, info: www.baumit.cz
ab
ab
ab
ab
ab