Kategorie

Správný výběr bazénu je základ úspěchu!

I přesto, že mrazy o sobě ještě občas dávají pořádně vědět, chvíle pro plánování výstavby bazénu už je tu! Zájemci o koupi bazénu by rozhodně neměli otálet.
První úvahy by měly směřovat k tvaru a velikosti požadovaného bazénu, a to pochopitelně s přihlédnutím na typ a rozlehlost pozemku. U tvaru bazénu to je pouze na nás, jaký si budeme přát. Díky moderní technologii „ztraceného bednění“ je totiž ponechána zákazníkovi naprostá volnost.

Bazén obdélníkového nebo oválného tvaru je pro plavce nejlepší. Foto: Archiv Popp, s. r. o.

Optimální tvar a velikost

Patříte-li do skupiny zákazníků, kteří chtějí ušetřit, zaměřte se spíše na obdélníkový tvar. Hodí se i pro plavce a navíc jeho případné zastřešení bude rozhodně nejmenší finanční zátěží pro vaši peněženku. V současné době je nejoblíbenějším tvarem tzv. ledvinka. Snad proto, že dokáže dodat zahradě úplně jiný výraz. Jste-li vlastníkem menšího či atypického pozemku, bude lepší vybrat si individuální tvar na míru. Za předpokladu, že bazén bude sloužit pouze k rodinnému koupání, počítejte s minimální velikostí 6 krát 3 metry. Společně s protiproudem postačí pro kondiční plavání 2,5 krát 4,5 metrů. Z hlediska hloubky neplánujte méně než jeden metr. Myslete na to, že ideální hloubka pro plavání dospělé osoby je od 1,2 metru.

Výběr firmy až na prvním místě

Je dobré si nejprve zmapovat terén v oblasti firem, které se zabývají výrobou, dodávkou a montáží bazénů. K tomu skvěle poslouží internet. Nezapomeňte, že to nejdražší nemusí vždy znamenat nejkvalitnější. Znáte-li někoho, kdo již bazén stavěl, zeptejte se na jeho názor. Když už se konkrétní firma rýsuje, zjistěte si, zda nabízená cena zahrnuje i kompletní dodávku na klíč a zda zahrnuje také vybavení, abyste nakonec nebyli nemile překvapeni. To vše ale ještě před podepsáním smlouvy. Zeptejte se také, jak dlouho bude výstavba trvat. Pro orientaci – výstavba zapuštěného železobetonového bazénu trvá obvykle 2 týdny, a to včetně zednických prací nebo zapojení filtrace atd.

Nepravidelný tvar bazénu dodá svému okolí zvláštní výraz. Foto: autor
Jde to i bez peněz! Řada firem nabízí také prodej na splátky nebo rozložení platby, takže si jej mohou dovolit koupit i lidé s průměrným příjmem.
ab
ab
ab
ab
ab