Kategorie

Splňte si sen o tradiční kuchyni ve dřevě

Hledáme recepty po babičkách, za čerstvými potravinami vyrážíme na trhy a vyhledáváme produkty, na kterých je vidět poctivé zpracování, řemeslo a vysoká kvalita. A právě taková může být i celá vaše kuchyně.

Příroda je v módě

Zejména poslední desetiletí je ve znamení návratu k přírodě. Vedle zájmu o životní prostředí se tento trend projevuje i na našem jídelníčku, oblékání nebo bydlení. Přirozeně tíhneme ke všemu, co má blíž k přírodě a tradičním postupům. I ve městech si zařizujeme domácnosti ve venkovském stylu a inspirujeme se tradičními anglickými nebo francouzskými interiéry a celkovým stylem bydlení. Právě styl anglických kuchyní vychází z precizního řemeslného zpracování dřeva a tradičního anglického designu, který už mnoho desetiletí nevychází z módy. Pro jednotlivé kusy nábytku jsou typické propracované detaily a dekorace v podobě ozdobných říms, krakorců, výklenků a pilastrů, které jsou jinak známé zejména z architektury. Anglický interiér si libuje v kontrastech. Staví vedle sebe jemné pastelové barvy a rustikální povrchy, jako jsou kámen, cihla nebo právě přírodní dřevo se svou typickou kresbou.

Dřevěná pracovní deska i skříňky

Masivní dřevo má v kuchyni opravdu široké uplatnění. Vedle volně stojícího nábytku, jako jsou stůl nebo židle, si ve dřevě můžete pořídit i celou kuchyňskou linku. Skříňky vyrobené z masivního dubu nejen že dobře vypadají, ale jsou skutečně kvalitní a můžeme se spolehnout na jejich dlouhou životnost. Dubové dřevo je totiž jedno z nejpevnějších a pro tyto účely se skvěle hodí. Aby dlouho dobře vypadalo, je nezbytné jeho několikeré lakování. Čela skříněk rovněž z masivního dubu perfektně doladí základ nové kuchyňské linky. Milovníci dřeva zvolí opět jen lak, aby se mohli kochat nádhernou kresbou přírodního dubu. Anglický styl kuchyní, pro který je dřevo typické, umožňuje i barevné provedení dvířek. Tradiční barvou je zejména bílá a její jemné odstíny, také šedá, decentní mátově zelená nebo tlumená holubí modř. Kvalitní ruční nátěr umožní vyniknout přirozenému žilkování dřeva a dodá kuchyni nádech luxusu. Tím nejdůležitějším na celé lince je kuchyňská pracovní deska. Nejčastěji s ní přicházíme do kontaktu, dotýkáme se jí, přímo na ní vznikají nejrůznější lahůdky a při volbě správného dřeva se může stát skutečnou dominantou vaší kuchyně. Jako magnet přitáhne každého, aby se jí alespoň dotknul a ucítil sílu uzamčenou ve dřevě. Pracovní deska do kuchyně může vzniknout ze světlého i tmavého dřeva. Javor nebo bambus celý prostor prozáří jasnými medovými tóny. Oproti tomu černý ořech nebo třešeň budou svou výraznou tmavší kresbou udávat rytmus celé kuchyni a zejména v kombinaci s bílou barvou skříněk vykouzlí vysoce elegantní barevnou kombinaci. Kdo se nebojí exotiky, může si pořídit pracovní desku z načervenalého iroka, neobvykle žíhaného zebrana nebo africky temného wenge. Pořizování dřevěné kuchyně v anglickém stylu nabízí celou řadu možností, jak zkombinovat barvy, vzory a v neposlední řadě také nejrůznější typy úložných prostor a pracovních sektorů. Inspirujte se i vy nestárnoucím anglickým designem a splňte si svůj sen o pohádkové kuchyni.
ab
ab
ab
ab
ab