Kategorie

Solné lampy

Solné lampy vytvářejí neopakovatelnou atmosféru v našich domovech. Poskytují příjemnou světelnou pohodu, ovlivňují naši náladu a fyzickou kondici a jsou originálním doplňkem interiéru. V čem vězí tajemná a léčivá moc svítidel z obyčejné soli?
Odpověď hledejme ve vymoženostech civilizace: mikrovlnkách, mobilech a počítačích, které kromě usnadnění práce přinášejí i zdravotní rizika. Světově diskutovaným tématem je bezpečný provoz těchto zařízení, které narušují stav elektrické rovnováhy - elektrický smog. Nelze jej ani vidět, cítit nebo slyšet a přece vědci Bert Sakmann a Erwin Neher (v roce 1991 získali Nobelovu cenu za medicínu) dokázali, že i poměrně nízké frekvence působí poruchy imunitního systému a mohou být příčinou problému „patologického deficitu energie”, který je obdobou rozšířeného „chronického únavového syndromu”.

Braňme se!

Způsob ochrany před elektrickým smogem je otázkou dalšího dlouholetého výzkumu. Určitým řešením je zmírnění negativních účinků elektrosmogu vyrovnáním iontového deficitu. Cenově nejdostupnější ionizátor vzduchu - solná lampa - je dárcem záporných iontů, které se po zahřátí uvolňují do okolí.

Z hlubin země

Solné lampy jsou vyrobeny z krystalů dobývaných v himalájských solných ložiscích, která jsou vlivem příměsí železa a manganu zbarvené do nádherných žlutooranžových, červených až tmavě červených odstínů. Proto jsou oblíbenou surovinou pro solné lampy s tlumeným harmonizujícím světlem.

Jak vybrat solnou lampu

Překrásné zbarvení solných krystalů předurčilo i jejich využití pro léčbu barvou – chromoterapii. Jejich zklidňující světlo pomáhá neurotickým osobám a lidem trpícím nespavostí. Blahodárné působení lampy si pochvalují astmatici a alergici, jejichž zdravotní stav se změnil k lepšímu. Lampa účinně působí i na průběh rýmy, nachlazení, zánětů průdušek a dalších onemocnění. Kdo dává přednost harmonickému ladění interiérových doplňků, ten si vybere barvu lampy bez ohledu na terapeutický účinek. Pro využití chromoterapie je však na trhu celá škála odstínů solných lamp od křišťálově bílé či lehce nažloutlé až po krystaly s oranžovým až červeným nádechem. Každá z nich má své kouzlo i účel.
Působení jednotlivých barev při chromoterapii • Bílá zlepšuje koncentraci, je vhodná pro duševní činnost • Žlutá působí pozitivně, pomáhá upravit trávicí potíže • Oranžová uvolňuje napětí, zvyšuje kreativitu a radost ze života • Červená zvyšuje vitalitu, dodává energii
ab
ab
ab
ab
ab