Kategorie

Sklo s přednostmi betonu jako povrch architektury

BETOGLASS® je celosvětově patentovaný postup pro montáž velkých skleněných ploch na jakýkoli typ podkladu - bez použití šroubů nebo jiných nástrojů. Téměř každý druh skla lze aplikovat na jakýkoli plochý, klenutý nebo vypouklý povrch.
 
Z tiskové zprávy společnosti Betonglass®

Účely, k nimž se používá, sahají od exkluzivních obkladů vnitřních stěn až po rekonstrukce obchodních center, včetně antikorozní ochrany betonu, protože BETOGLASS® je chemicky odolný, parotěsný a vodotěsný, nehořlavý. BETOGLASS® umožňuje omezit na minimum (méně než 1 procento) plochu povrchu, pokud jde o zalévané spoje. To je jasná hygienická výhoda ve vlhkých prostorách a dalších zařízení náročných na péči, jako jsou nemocnice a plavecké bazény, kde je třeba vyhovět nesmírně vysokým požadavkům na hygienu. K dispozici jsou formáty až do rozměrů 4m x 2m. BETOGLASS® zaručuje rychlou a efektivní montáž.

Silná spojení

BETOGLASS® kombinuje výhody jak skla, tak betonu. Jako spojení stavebních materiálů a skla vytváří BETOGLASS® situaci, kdy vítězí obě strany. Polytransmitter BETOGLASS® umožňuje fyzicky spojovat dvě různé stavební hmoty. Aplikace polytransmitteru není složitá a lze ji provést pomocí existujících výrobních postupů. Uvedení na trh vyžaduje velmi malou investici. Výhody: vysoký potenciál úspěchu, žádné náklady na vývoj a výzkum, nízké investice na sériovou výrobu nebo cílená výroba v dosavadních továrnách, bezpečné plánování díky patentům ve všech významných průmyslových i rozvojových zemích, inovace bez rizika: k dispozici jsou různá "obecná schválení stavebních úřadů" a dlouhodobé výkonové testy, produkt lze snadno integrovat s dosavadním know-how, zlepšení nových oborů podnikání: expanze hlavních způsobů použití do jiných segmentů trhu (např. provozního inženýrství, inženýrství vodních staveb, stavebnictví). Hledají se zájemci o licenci ve východní Evropě. Více informací naleznete na http://www.betoglass.com

Foto a Info: Betonglass®, Protext
ab
ab
ab
ab
ab