Kategorie

Skleněné dveře dodají eleganci

V současné době se stále častěji setkáváme s novými prvky v interiérech, které by ještě před několika málo roky byly nemyslitelné či jen velmi těžce představitelné. Jedním z těchto prvků je sklo, které se stává stále dominantnějším a ve formě skleněných dveří či stěn vstupuje do našich domovů.
Skleněné dveře či stěny nejsou jen komunikačními prostředky propojujícími místnosti. Díky možnostem ve zpracování a zajímavým detailům představují nepřehlédnutelnou součást interiéru, který zajímavým způsobem ozvláštňují a dodávají mu nové dimenze.

Dekorativní skleněné dveře ozvláštní interiér

Čiré, barevné či pískované sklo?

Nabídka skel je opravdu bohatá – ať již barevností, způsobem provedení, kvalitou skla či osazením. Jednotlivé typy skleněných dveří je proto nutné volit s ohledem na požadovanou funkci a estetické nároky interiéru. Čiré sklo volíme v případě, kdy chceme interiér prosvětlit, barevným naproti tomu prostory oddělíme. Ornamentní skla jsou vhodná především tam, kde nemá být vidět a kde požadujeme soukromí a kde současně uvítáme dostatek rozptýleného světla. Vhodně zvolené pískované motivy či zasazené barevné čočky do skleněné plochy se stanou zajímavým detailem, který může vhodně podtrhnout vyznění celého prostoru.

Skleněné dveře v koupelně opticky zvětší prostor

Jsou skleněné dveře bezpečné?

Kvalita a bezpečnost jsou charakteristickými znaky všech renomovaných výrobců dveří či skleněných stěn. Proto si není třeba dělat starosti s bezpečností a odolností skla. Tvrzená skla mají vysokou odolnost vůči nárazům a zcela vylučují možnost zranění ostrými střepy, pokud by k rozbití skla vůbec došlo. Většina výrobců už nenabízí pouze skleněné dveře, ale poskytuje daleko širší repertoár služeb. Renomovaná studia pomohou vybrat typ dveří, poradí s představami zákazníka v oblasti designu, barevnosti i použitého materiálu. V případě složitěji řešených celoskleněných ploch zjistí požadavky a potřeby zákazníka a nabídnou komplexní servis od zpracování návrhu, zaměření stavebního otvoru přes dopravu a konečnou montáž.

Závěsné skleněné dveře

ab
ab
ab
ab
ab