Kategorie

Síť proti pylu

Také nemůže kvůli pylové alergii klidně spát, protože nemůžete pořádně větrat? Německá firma Tesa nabízí řešení. Vyvinula speciální sítě do oken, které dokážou zabránit vniknutí téměř devadesáti procent všech pylů do místnosti.
Čím více pylu je v místnosti, tím silněji se u osob trpících sennou rýmou projevují typické příznaky, jako je podráždění sliznic, svědění očí či výtok z nosu. Častým důsledkem jsou bezesné noci. Sít proti pylu dokáže zadržet většinu pylu venku a usnadní dýchání v noci. Nyní se osoby s alergiemi mohou v klidu vyspat a přitom být na čerstvém vzduchu; je to blažená úleva pro všechny trpící sennou rýmou.

Výsledky testování

Praktický test nadace „Německá pylová informační služba“ (Deutscher Polleninformationsdienst - PID), prováděný za běžných životních podmínek, přesvědčivě dokazuje efektivitu této sítě. Dvě místnosti s otevřenými okny byly několik měsíců vystaveny volně poletujícímu pylu. Jedna místnost byla chráněna sítí, druhá nikoli. Výsledek je výborný, sítí bylo zachyceno 87 % částeček pylu. Síť přitom neobsahuje chemické látky, proniknutí pylu zabraňuje speciální textilní struktura. Síť je možné snadno přizpůsobit různým oknům. Lze ji jednoduše připevnit a po skončení pylové sezóny opět odstranit. Při používání po dobu dvanácti týdnů v roce má síť garantovanou životnost tři roky. Balení obsahuje síť o rozměru 1,5 × 1,3 m a samolepicí suchý zip pro připevnění. Síť stojí 719 Kč a je k dostání například v řetězcích Bauhaus nebo Globus Baumarkt.

Výhody

  • síť zachytí 87 % pylových zrnek
  • speciální struktura odpuzující pyl
  • snadné upevnění do rámu díky systému suchých zipů
  • jednoduché přizpůsobí konkrétnímu tvaru okna
  • jednoduché čištění
  • opakované použití
  • ochrana před obtížným hmyzem
ab
ab
ab
ab
ab