Kategorie

Silvestrovská oslava s dětmi?

Že si nedokážete představit, jak byste si mohli užít Silvestra a zároveň mít pod dohledem svoje ratolesti? Řiďte se jednoduchými pravidly.

Silvestr s dětmi je možná akce pro otrlé, ale na druhou stranu přináší vzpomínky, za které budete jednou vděční. Užijte si společnou oslavu a dobře se na ni připravte.

Nic nelámejte přes koleno

Pokud se opravdu necítíte na to, abyste silvestrovskou oslavu přizpůsobovali dětem, dejte je k prarodičům nebo jiným blízkým a svoji party si bez výčitek užijte. Jednou za čas na tom není nic špatného. Aby to dětem nebylo líto, připravte pro ně přes den pár aktivit, které jim silvestrovskou oslavu vynahradí. Věnujte jim čas, a pak nebudete mít tak špatný pocit z toho, že se s nimi na pár hodin loučíte.

Jídlo. Hodně jídla!

Rozhodli jste se, že Silvestr s dětmi přece jen podstoupíte? V tom případě tu dvojnásobně platí: Zásobte se jídlem. Ale pozor, v žádném případě je neukazujte dětem hned a všechno. Idálně se hodí třeba taštičky ze slaného těsta se sýrem a zeleninou - můžete jich spoustu připravit předem, jsou jednoduché, připomínají pizzu, ale přitom jsou přece jen o něco zdravější (záleží na ingrediencích). To samé platí pro nápoje. Raději odolejte pokušení nakoupit sycené coly a limonády, připravit dětský punč nebo citronádu není složité. Pokud seženete plastové sklenice na šampaňské, bude silvestrovská nálada autentičtější.

Uspořádejte karneval

Nemusí to být rovnou velká maškarní párty, která promění byt v cirkusovou manéž. Improvizujte třeba se starým oblečením, které jste se chystali po Novém roce vynést do kontejneru na textil nebo věnovat charitě. Narychlo zvládnete koupit i pár masek, nějaké ty barvy na obličej nebo cokoli dalšího, na co si vaše rodičovské nervy troufnou.

Kino v obýváku

Používat televizi jako chůvu pro děti je samozřejmě dost pochybná výchovná metoda, ale pokud si všichni společně pustíte dobrý film, je to něco úplně jiného. Výběr by neměl být složitý, mnoho animovaných filmů z poslední doby je dostatečně zábavných pro celou rodinu, aniž byste při nich museli zapomínat, že máte šedou kůru mozkovou. Udělejte si společně pohodlí, vytáhněte velké polštáře, přikrývky a sedáky a zbudujte před televizí pelíšek, ve kterém se každý usadí nebo natáhne tak, jak mu vyhovuje. A buďte velkorysí. Děti by neměly způsobit velký nepořádek, ale nemá smysl jim nadávat za každý drobek nebo neškodnou skvrnu. Takhle by si přece Silvestra neužil nikdo.

Vzhůru až do půlnoci?

Jestli necháte děti vzhůru až do půlnočního přípitku, to samozřejmě závisí hlavně na jejich věku a vaší zdravé úvaze. Orientačně se můžete držet základního pravidla: Do deseti let věku je lepší děti uložit dřív, od deseti výš už si mohou výjimečně dovolit ponocovat. Beztoho už teď tajně tráví noci nad hrou, počítačem nebo knížkou. A tím se dostáváme k pravidlu, které byste měli dodržovat vždycky a za všech okolností: S pyrotechnikou OPATRNĚ! Nic se nestane, když si vystačíte s pár prskavkami na balkóně a ohňostroje budete pozorovat z bezpečné vzdálenosti.

ab
ab
ab
ab
ab