Kategorie

Severský loft v Paříži

Severský loft v Paříži
Málokteré město je pro lofty tak vhodné jako Paříž, s její tradicí bohémského života a malířů žijících v podkrovních ateliérech. V tomto případě ale dostal loft velmi moderní podobu.

Jednoduchá barevnost, přírodní materiály a denní světlo dopadající shora - to jsou tři základní prvky tohoto interiéru, kterých si hned povšimnete.

Jako každý správný loft, i tento vznikl v bývalé průmyslové budově. Někdejší skladiště v ulici Rue Voltaire se přeměnilo na komfortní bydlení s rozlehlými open space prostory i studiovými byty.

Celá vnitřní podoba bytu je dílem architekta jménem Grégoire De Lafforest, který je ve svém oboru známým a uznávaným mistrem. V minulosti spolupracoval mimo jiné se značkami Cartier, Hermès nebo Veuve Cliquot a nedávno také navrhl prostor kavárny Ciel de Paris (Pařížské nebe), která se nachází na Montparnassu.

Loft v Rue Voltaire si zachoval některé prvky průmyslové budovy. Například přístřešek s prosklenou stříškou, který vypadá jako skleník uvnitř bytu, je bývalým kontrolním stanovištěm. Dnes ovšem slouží jako vtipná kuchyně.

V celém objektu takových loftů vzniklo šest, jejich zařízení ovšem pochopitelně odráží vkus majitelů. V tomto případě interiéru dominuje přírodní tón dřeva a monochromatická škála od bílé přes šedou až po černou, s občasným akcentem žluté.

ab
ab
ab
ab
ab