Kategorie

Sedačky nejen do obýváku

Sedačky nejen do obýváku
Židle, gauč, křeslo, lavice nebo nafukovací míč? Co všechno můžeme využít jako sedačky nejen do obýváku?
Klasika je klasika

Klasika je klasika. V módě jsou dnes velké sedací soupravy, které bezpečně "pojmou" i početnou návštěvu. Dávno pryč jsou časy, kdy jste museli mít černou koženkovou sedačku bez jakéhokoli nápadu. Nebojte se barevných variant, které rozzáří váš obývák! Případně svou klasickou sedačku dozdobte barevnými polštářky. 

Co byste řekli polosedu a pololehu v jednom? Rozkládací gauč má už dnes kde kdo, ale taková moderní sofa, to je trefa do černého. Dobře se na ní sedí, ale i lenoší. Vybírat můžete ze stovek různých druhů. Příjemnou vychytávkou jsou oblé hrany a rohy, což je praktické především v menších prostorech, kde se chodí kolem nábytku.  

Palety

A co takové palety? V dnešní době velmi oblíbený způsob, jak vyřešit sezení v bytě. Když si navíc na stěnu svého obývacího koutku dáte tapetu pláže či moře, máte okamžitě postaráno o uklidňující a kouzelnou atmosféru. 

Dalším způsobem, jak si sednout ke svému stolu, je samozřejmě dražší měkké křeslo. Pokud chcete, aby vaše záda byla zdravá, musíte vybírat dle několika faktorů. Zvážit musíte správnou velikost, polohovatelnost křesla, měkkost a v neposlední řadě i materiál, ze kterého je křeslo vyrobeno. Takové křeslo doporučujeme i v případě, že si budete vybavovat vlastní pracovnu doma v obýváku. Anebo úplně zapomeňte na stůl a zachumlejte se s počítačem na klíně do velikého křesla, které se stane nejen vaším útočištěm, ale i dominantou celého pokoje. 

Už od pradávna zde koluje „pravda“, že sezení na gymnastickém míči je zdravé. Přesto tomu není zcela tak, výzkumy totiž prokázaly, že při dlouhodobém sezení na velkém míči dochází k přetěžování stabilizačního systému, které může až v extrémních případech vést ke svalovým horečkám. Sezení je tak časově omezeno, dříve či později totiž každý zaujme takovou polohu, která je mu pohodlná – ovšem ne zdravá na záda. Nicméně doporučujeme sezení v křesle se sezením na míči prostřídat. A to nejen doma v obýváku, ale klidně i při práci v kanceláři. 

ab
ab
ab
ab
ab