Kategorie

Sauna, která vás překvapí

Sauna
Oblíbená tradice saunování u nás sahá až do dob středověkého lázeňství. Sauna nám nabízí prostor k odpočinku, uvolnění a pomáhá nám odplavit stres potními kanálky. Kromě blahodárných zdravotních účinků představuje sauna také prostor pro setkávání, slouží jako místo klidu a požitku. Stejně tak důležitou roli hraje její estetická hodnota. S objektem sauny je možné různě pracovat a vymýšlet nové experimentální formy. Sauna může mít mnoho podob – dřevěnou, mobilní, plovoucí, kamennou nebo prosklenou. Podívejte se na výběr těch nejzajímavějších českých architektonických kousků. Většina z nich vznikla v dílně studia H3T architekti, které se fenoménu saunování věnuje již několik let.
Lázně na lodi

Projekt Lázně na lodi úspěšně funguje už od roku 2009. Netradiční sauna pojme až 15 osob a z odpočívárny se můžete kochat romantickým výhledem na Hradčany. Otrlí návštěvníci se mohou zchladit přímo ve Vltavě. Loď najdete na pražské náplavce na Rašínově nábřeží v blízkosti zastávky Výtoň.

laznenalodi.cz
Cyklosauna

Při příležitosti pražské cyklojízdy v roce 2011 odhalilo studio H3T architekti světový unikát – pojízdnou cyklosaunu. Sauna má kapacitu až 6 osob a je možné ji odvézt kamkoliv chcete, třeba k rybníku, kde se hned po saunování dá jednoduše zchladit. 

h3t.cz
Sauna na liberecké přehradě

V září 2010 se v Praze konala tradiční akce plná krátkých inspirativních přednášek Pecha Kucha Night, které se zúčastnilo i studio Mjölk Architekti. Právě tady divákům slíbili, že přes noc tajně postaví saunu na liberecké přehradě. Tak se i stalo, druhý den se na nevyužívané betonové platformě nová sauna otevřela veřejnosti.

mjolk.cz
Sauna Buďánka

V bývalé dělnické osadě Buďánka na pražském Smíchově vybudovalo studio H3T architekti komunitní saunu, která je přístupná všem, stačí se jen domluvit s provozovateli. Černá dřevěná sauna pojme až 6 lidí a je vybavena malou šatnou. Ke zchlazení slouží stará venkovní vana, která je se saunou propojena chodníkem a doplňována dešťovou vodou ze střechy objektu.

h3t.cz
Sauna a kulturní osvěžovna NUUK

V Hradci Králové u slepého ramene Labe vznikla venkovní sauna a osvěžovna NUUK. Kromě saunování si návštěvníci mohou užít pestrý kulturní program a ze sauny se jít zchladit přímo do řeky.

saunanuuk.net
Plovoucí sauna

Originální plovoucí saunu navrhli H3T architekti pro středoevropský projekt Culburb – Cultural Acupuncture Treatment for Suburbs, který má zpříjemnit život obyvatelům vesnic. Sauna stojí na samostatném ostrově na barelech. Můžete se tak nechat unášet a u toho prosklenými dveřmi sledovat zvlněnou vodní hladinu a okolní přírodu.

h3t.cz
ab
ab
ab
ab
ab