Kategorie

Room Arranger: navrhněte si bydlení snů

Ať už se stěhujete do nového obydlí, či to staré jen přestavujete, jistě neodoláte možnosti otestovat si rozestavění zařízení bytu nanečisto. Zkoušení vzhledu interiéru a rozmisťování nábytku metodou pokusu a omylu je již minulostí.
Room Arranger by se dal charakterizovat jako program, jehož účelem je navrhování pokojů, místností, bytů nebo i celých domů. Neděste se, nejedná se o žádný složitý architektonický software, který by byli schopni ovládat jen inženýři. Naopak. Room Arranger je program s velice jednoduchým a přívětivým ovládáním, které po chvilce zkoušení zvládne i úplný začátečník. Vše navíc usnadňuje fakt, že program je plně v češtině (viz obr. 1).

Můj byt, seznamte se

Když program nainstalujeme a spustíme, naším prvním úkonem bude vytvoření nového projektu, kde zadáme parametry prostředí, ve kterém budeme zařízení umisťovat. V přehledném průvodci tak zadáte rozměry bytu či jednotlivých pokojů. Program vám poté nabídne mapku zadaného příbytku. Na této mapce již můžete realizovat své představy o ideálním bydlení. Mezi nástroje, které můžete při práci používat, patří např. měření, editor stěn, editor barev podlah, umisťování oken a dveří a především databáze nábytku a zařízení. Ta je umístěna v panelu na levé straně. Přetahováním myší můžete nábytek podle libosti umisťovat do plánu bytu. Samozřejmostí je jeho otáčení, změna velikosti a také změna barvy. Lehce tak zjistíte, co se vám do bytu vejde, kde je to nejvhodnější umístit a jak to bude ladit s okolním prostředím. Celý projekt můžete nechat okótovat a rovněž vytisknout (viz obr. 2).

Na monitoru počítače ve 3D

Nejpropracovanější na celém programu je ale možnost si své budoucí bydlení prohlédnout hezky trojrozměrně. K tomu je zapotřebí nainstalovat nadstavbu do Internet Exploreru Cortona. Její nainstalování vám pomocí odkazu na web nabídne sám Room Arranger, takže se nemusíte bát, že byste tuto důležitou věc nesehnali. Trojrozměrné prostředí vám umožní přímo se procházet nově vytvořeným bytem. Vše s opravdovou dokonalostí, kdy nechybí ani možnost otevírání a zavírání dveří. Byt si také velice dobře prohlédnete díky funkci „vznášení“ v prostoru nad vaším projektem, kde máte veškerý interiér jako na dlani (viz obr. 3).

Hodnotíme Room Arranger

Room Arranger je shareware, který si bez registrace můžete vyzkoušet po dobu 30 dnů. Za 20 dolarů získáte licenci, v níž je zahrnuta veškerá aktualizace programu, stahování databází nábytku a dalších předmětů, technická podpora a pochopitelně ukončení hlášek „Zaregistrujte se prosím“. Díky velkému množství funkcí, nenáročnému ovládání, češtině a skvělému trojrozměrnému zobrazení projektu získává Room Arranger výjimečné hodnocení 90 %. Lze jej tak k vyzkoušení i případnému nákupu jedině doporučit.
Autor: Jan Adamec Velikost Souboru: 1,7 MB Operační systém: Všechny Windows Licence: Shareware Hodnocení: 90%
ab
ab
ab
ab
ab