Kategorie

Rekonstrukce bytu – kam s odpadem?

Při rekonstrukci bytu je tolik věcí, které musíme promyslet – bourání, nový design, zařízení, že na tak důležitý krok, jakým je likvidace odpadu, většinou zprvu nemyslíme.

A přitom bychom měli. Vyhodit stavební suť do kontejnerů komunálního odpadu totiž ze zákona není dovoleno. Kam tedy se stavebním odpadem?

Co všechno je stavební odpad?

Nejdřív si musíme definovat, co vlastně stavební odpad je. Stavební suť, případně demoliční materiál, se může skládat z klasických stavebních prvků, jako jsou zbytky cihel, dřevěných trámů, omítky nebo betonu. Součástí stavební suti mohou být i nefunkční elektrické rozvody, střešní tašky, kanalizační potrubí a mnoho dalšího.

Stavební suť se navzdory zdání neoznačuje za nebezpečný odpad a dá se recyklovat na stavební materiál, který se využívá třeba na opravu a výstavbu cest.

Nejlepší je objednat si profesionály

  1. Objednat si na odvoz a likvidaci odpadu profesionální firmu je velice výhodné hned z několika důvodů:
  2. Ušetříte si spoustu času a nervů – zejména ve větších městech tuto službu nabízí mnoho firem. Třeba odvoz suti v Praze máte zabezpečený od 1-4 hodin. Stačí zavolat dispečerovi a kontejnery Siegl.cz vám budou přistaveny v závislosti od vaší polohy v uvedeném časovém intervalu. Firma se pak postará i o odvoz a likvidaci a vy se o nic nemusíte starat.
  3. Můžete si být jistí, že se vaše stavební suť recykluje. Vy tak můžete mít čisté svědomí, že jste neuškodili přírodě.
  4. Budete mít nejen čisté svědomí, ale i potvrzení o likvidaci odpadu, bez kterého by kolaudace vašeho nově zrekonstruovaného bytu nebyla možná. Vyhnete se tak možným problémem se zákonem.
  5. Některé firmy, jako třeba Siegl, kromě odvozu stavební suti nabízejí i přivezení stavebního materiálu – ušetříte tak nemalé peníze, protože auto s kontejnerem nemusí jet jednu cestu naprázdno.
 

Odvoz stavebního odpadu může být velice snadný, když ho vložíte do rukou odborníků. Nemusíte se starat o logistiku, o zákon, recyklujete a ušetříte si spoustu nervů i peněz. Stačí si objednat kontejner na odvoz stavební suti a můžete se plně věnovat designu a zařizování.

ab
ab
ab
ab
ab