Kategorie

Půjčka pro naše dobré známé

Pan Tomáš Kobr (35) je klientem Raiffeisen stavební spořitelny více než 10 let. Stavební spoření tehdy uzavíral s vědomím, že si bude výhledově brát úvěr na rekonstrukci svého bytu.
Záměr později zrealizoval a svoji garsoniéru proměnil s pomocí vypůjčených 150 000  korun ve velmi pěkný byt. Poslední splátku úvěru uhradil Raiffeisen stavební spořitelně před třemi měsíci.

Tomáš Kobr ve svém třineckém bytě

Člověk míní, život mění

Život je ale plný překvapení a pan Kobr je jedním z těch, kdo by o tom mohli vyprávět. Jsou to přibližně dva týdny, co se od zaměstnavatele dozvěděl, že se sídlo firmy stěhuje do Prahy. „Samozřejmě s vámi počítáme, pokud nás budete chtít následovat,“ oznámil mu nadřízený. „Byl jsem v šoku. Probral jsem se z něj za deset minut, možná za čtvrt hodiny. V ruce jsem ještě pořád svíral telefonní sluchátko,“ vzpomíná pan Kobr na okamžik, který možná zcela změní jeho budoucnost. „Později jsem začal zvažovat všechna pro a proti. Jsem svobodný a bezdětný, s přítelkyní jsme se rozešli, brzy to bude rok. Nakonec jsem si řekl, že mi změna možná i prospěje.“
 Výhody úvěru Dobrý známý - akontace od 0% - klient neprokazuje a nemusí uvádět výši svých příjmů - nulová úhrada za uzavření smlouvy o stavebním spoření - možnost úvěr předčasně splatit bez jakýchkoliv sankcí - úroková sazba 4,70% p.a. - okamžité čerpání finančních prostředků - možnost zajištěnstit pojištěním pro případ smrti a trvalých následků

V Praze je draze

Cena, kterou může pan Kobr požadovat za svoji, byť nově zrekonstruovanou garsonku, ani zdaleka nepokryje náklady na koupi podobného bydlení v hlavním městě. Obrátil se proto opět na Raiffeisen stavební spořitelnu s žádostí o další překlenovací úvěr. Nutno říct, že přišel ve vhodnou chvíli. Právě pro klienty, jako je on, má Raiffeisen stavební spořitelna od letošního roku produkt s všeříkajícím názvem „Dobrý známý“. „Dohledali jsme, že pan Kobr měl po celou dobu splácení prvního úvěru vynikající platební morálku. Považujeme ho tedy za našeho dobrého známého, což mimo jiné znamená, že po něm už nebudeme požadovat, aby znovu prokazoval své příjmy,“ říká Eva Jahodová z Raiffeisen stavební spořitelny. „Na nákup nového bytu si chce pan Kobr půjčit jeden milión korun. Celou částku jsme mu schopni poskytnout prakticky okamžitě poté, co si u nás sjedná novou smlouvu o stavebním spoření,“ uvádí další z výhod produktu Dobrý známý Eva Jahodová.

Ještě lepší stejná řeka

„Podmínky, za kterých Raiffeisen stavební spořitelna poskytuje překlenovací úvěr Dobrý známý, vychýlily jazýček na pomyslných vahách mého rozhodování na stranu přesunu do Prahy,“ přiznává Tomáš Kobr otevřeně. Pochvaluje si, že za uzavření smlouvy o stavebním spoření nezaplatí ani korunu, výše splátek je pro něj vzhledem k očekávaným příjmům více než přijatelná. „Říká se, že člověk nevstoupí dvakrát do jedné řeky. Já jsem to přesto udělal a v žádném případě toho nyní nelituji. Ba právě naopak,“ uzavírá Tomáš Kobr.
Co víc si přát...další výhody - Klient Raiffeisen stavební spořitelny si může v souladu se zákonem o dani z příjmu odečíst zaplacené úroky z daňového základu. Raiffeisen stavební spořitelna proto zasílá svým klientům „Potvrzení o zaplacených úrocích z překlenovacího úvěru a úvěru ze stavebního spoření“. - O překlenovací úvěr, který Raiffeisen stavební spořitelna nabízí svým klientům, můžete požádat ihned po uzavření smlouvy o stavebním spoření nebo kdykoliv poté, jestliže ještě nejsou splněny podmínky pro přidělení úvěru ze stavebního spoření.
ab
ab
ab
ab
ab