Kategorie

Půdní vestavby

Půdní vestavby
Podkrovní byty jsou nejkrásnější a nejútulnější prostory pro bydlení. Jste na pochybách? Nechejte je stranou. Máme argumenty, které vás přesvědčí.

Bydlení v podkroví sebou nese naprostý „wow“ efekt. Krásné otevřené prostory, které zároveň působí útulně a harmonicky. Tyto byty se vyznačují především svou vzdušností a dostatkem světla. Pokud se rozhodnete zrealizovat přestavbu půdního prostoru, bude to stát malinko nervů, ale výsledek určitě přinese  kvalitní ovoce. Kde může tedy nastat zádrhel?

Hlavním argumentem, proč se lidé vyhýbají bydlení v podkroví, je příliš vysoká teplota v interiéru během letních měsíců. Ano, ale proč to nevyřešit jednoduše klimatizací? Pokud to vezmeme z čistě finančního hlediska, náklady na provoz klimatizace váš rozpočet nijak neohrozí. Pomůže i kvalitně provedená střecha, která zabrání úniku tepla, a vy tak ušetříte během zimy za topení. V letních měsících pak můžete s klidným svědomím použít klimatizaci. Tu můžete nakonec nahradit venkovními roletami, které zabrání přehřívání pokojů během horkých slunných dnů. Ale upřímně, kolik dní během léta trávíte zavřeni v bytě? 

Podkrovní prostory mají své kouzlo hlavně díky neobvyklému členění prostoru
a atypicky řešenému nábytku. I kdyby vás někdo chtěl zviklat argumentem, že vás šikmé stěny oberou o prostor, originalita každé takové půdní vestavby vám nabídne dostatečné množství možností.

Navíc máme ještě jeden argument, který hraje prim. Velmi často vám bude sklon střechy naopak hrát do karet a bude možné v půdním prostoru vybudovat další mezipatro, to znamená další prostory navíc.

Pokud by vás myšlenka půdní vestavby natolik nadchla, mějte na paměti, že příprava je vždy na prvním místě. Nechte si nejprve statikem prověřit únosnost, poté ideálně promluvte s architektem, který vám vytvoří vizualizace. Bydlení v těchto prostorách už bude jen radostí.

ab
ab
ab
ab
ab