Kategorie

Pryč s nadbytečnými kilogramy! Zhubněte do zimy s naší dietou na míru 1. díl

Na jaře si nechaĺa autorka článku sestavit dietní program, shodila 12 kg a za půl roku nepřibrala ani deko! Vyzkoušejte sami. A pozor, určitě ne drastickým způsobem. A bez jo-jo efektu! Jak zhubnout, jak se pohybovat, co jíst, jak často a proč? Jsme tady s dietou, která je vyzkoušená a funguje. Za necelé 4 měsíce jsem lehčí o 12 kg.
Poslechněte si odborníka. V přiložené mp3 si povídám s trojnásobnou mistryní Severní Moravy v kulturistice, dvojnásobnou mistryní Velké Moravy v kulturistice a absolutní vítězkou Jarkou Vašíčkovou. Rozumí dietám a cvičení. Ptám se na důležité otázky, které potřebujete vědět. Jak zkombinovat jídlo, hrozí nám jo-jo efekt, můžeme zhřešit třeba jednou týdně, smíme si udělat jednou měsíčně volný den, co alkohol, je možné jej zkombinovat s dietou a jaká je zásada u hubnutí? Na všechny tyto otázky odpovídá.

Zásada pomalého hubnutí: Střídat sacharidy s bílkovinami. Nemíchat dohromady!

Nejprve si rozdělíme tyto dvě skupiny:
  • Bílkoviny: Kuřecí maso, hovězí maso, sója, ryby, tvarůžky, šunka, vajíčka, špenát (v něm je opravdu hodně bílkovin).
  • Sacharidy = cukry: černé pečivo, racio chlebíčky ( můžou být  s jogurtovo – jahodovou polevou, s čokoládovou polevou), mussli (prostřídat banánové, jahodové, višňové atd.), těstoviny, brambory, rýže, ovoce, kečup
  • Zelenina se nedá přímo zahrnout do jedné či druhé skupiny, je to tak napůl, každopádně dá se říct, že je sacharid, přitom ale není. Proto se zelenina může kombinovat. Ale i tady platí jistá zásada, nedávat ráno, v zelenině jsou látky, které mohou podráždit žaludek.

A jdeme na to!

Ráno, před snídaní, hned, co se probudíte, běžte do ledničky. Je dobré dát si 2,3 dcl pomerančového džusu, 100%. Nešetřit na žádných 50% nektarech apod. Ráno je důležité začít sacharidy, čili cukry, které vám, milé dámy, dodají energii do dne. Zapomeňte na bílé pečivo, dobré světlé chleby, je třeba jíst tmavé pečivo. Prostřídejte, jak je libo, teď je spousta druhů, bio bagetky, kaiserky, dobré je žitné pečivo, z chlebů Moskvu.

Máte na výběr z ranního jídelníčku:

1-2 kousky tmavého pečiva, k tomuto můžete sníst šunku, existuje roztíratelný sýr apetito fines, má málo procent tuku, dá se. Dia přesnídávka – s kouskem tmavého pečiva Dia marmeláda – s kouskem tmavého pečiva Nízkotučný jogurt – výborný je Activia Lahká and Fit – jsou hruškové, malinové, višňové, ananasové (jsou dobré a ani není poznat, že jsou na štíhlou linii). K jogurtu zase 1 – 2 kousky tmavého pečiva. Vajíčka – pozor, tady maximálně 2 žloutky a 4 bílky a do tohoto nakrájen na kostičky šunku a k tomu si dát třeba jen jeden kousek tmavého pečiva, nebo jen jeden a půl. Vajíčka připravujte na teflonové pánvičce, bez oleje, sádla, či másla. Hezky si vajíčka dochuťte, dosolte, vegetujte, prostě podle sebe, ať vám chutnají. Uvaříte si čaj, můžete si dát umělé sladidlo. Já dávám šťávu, ale malinko, jen na chuť. Nebo si dejte kafe, každopádně kafe musíte zapít spoustou minerálky. Do kafe minimálně mléka. Pokud možno vůbec, nebo jen fakt minimálně.

Svačinka v 9 – 10hod:

Sacharidy: ovoce (pomeranče, banány, jablka, hrušky, blumy, hrozno), mussli tyčinky – střídat příchutě. Dát si třeba jedno jablko a jeden pomeranč, či jednu mussli tyčinku a jablko, prostě rozumně.

Hlavní jídlo tvoří bílkoviny

Kuřecí přírodní, sója, hovězí, krabí tyčinky, špenát, cokoliv z bílkovin. Domíchat se zeleninou, kupte si zmraženou zeleninu, která vám chutná. Takže jako příloha zelenina, je jedno, jestli vařená, dušená nebo čerstvá. Ale žádné brambory, těstoviny, rýži, nic. Špenát si můžete povařit s hlávkovým zelím – k tomu 2 vajíčka, ale ta vajíčka spíš na oběd, k bílkovině.

Odpolední svačinka plná sacharidů

Těstoviny s kečupem (to je fest sacharid, takže když budete vědět, že ten večer už nebudete pít pivo, dejte si těstoviny s kečupem, ale ty nejpozději ve 14hod. A těstovin normálně, od oka, žádný vrchovatý talíř, prostě třeba 150,170gramů. A kečupu ne půlku, tak rozumně, aby měly těstoviny nějakou chuť a nejedla jste je suché. Tuňák ve vlastní šťávě + zelenina, smíchejte dohromady, nebo si do zeleniny dejte ještě nakrájenou šunku. Ovoce – jako dopoledne. ½ sáčku rýže se zeleninou. Zeleninové rizoto. Polévka s bramborem jedním na kostičky a zelenina vařená. Můžete i zeleninu s kečupem + 2 brambory.

Pivo v dietě dovoleno

Tady u těchto sacharidů opravdu opatrně, z vlastní zkušenosti poradím. Tato dieta je udělaná pro člověka, který miluje pivo! Pokud jsem věděla, že si večer dám kupříkladu dvě nebo tři malá piva, tyto odpolední sacharidy jsem značně omezila, třeba jen na jeden banán, jedno jablko či jednu mussli tyčinku.

K večeru zase bílkoviny

Večer jíte v podstatě to stejné, co k obědu. Určitě ale vynechejte vajíčka, ty už ne. Výborné jsou k večeři olomoucké tvarůžky, k tomu si nakrájejte pórek a jen tak samostatně zobejte.

Další typy do diety

Výborný je grep – nemá velký obsah cukru, výborně se vylučuje. Špenát se zelím – pomáhá odvodňovat.

Další pravidla

Pijte hodně tekutin, až 4l denně, čaj, minerálky, nejlépe neslazené, ale vůbec nic se nestane, když si koupíte Mattoni pomeranč, či citron. Žádná Kofola, žádná Coca cola. Maximálně Coca cola – Zero, nebo Light. Žádný Sprite, Fanta, Myslivec, rum, panáky, nic. Hřešíme jen pivem! Milé dámy, dietu je nutné kombinovat s pohybem, ideální je posilovna, na to se podíváme za pár dnů. Zatím zkuste vydržet. Krásnému tělu třikrát zdar, držím palečky. Mějte pevnou vůli, zvládnete to, věřím vám!
ab
ab
ab
ab
ab