Kategorie

Proluka na Vinohradské ulici vydražena za rekordní cenu

Dnes byla vydražena jedna z posledních nezastavěných proluk na pražské Vinohradské ulici. Cena pozemku o výměře necelých 2 000 metrů se vyšplhala z původních 40 milionů na 191,5 milionů korun, tedy na téměř pětinásobek vyvolávací ceny.
Dražby se zúčastnilo 17 předních developerů. „Obrovský zájem jsme očekávali. Počet lukrativních stavebních parcel v centru Prahy postupně ubývá a úměrně tomu se zvyšuje konkurenční tlak mezi developery, kteří chtějí v atraktivních lokalitách stavět obchodní centra nebo rezidenční byty,“ řekl Přemysl Jirák, člen představenstva dražební společnosti Clanroy Sales, a. s.

Zhruba 98 tisíc korun stál vítěze dnešní dražby každý metr stavebního pozemku v pražské Vinohradské ulici

Co bude dál s pozemkem?

Jednou z možností využití vydraženého pozemku je realizace původního projektu. Již dříve bylo na tomto pozemku vydáno stavební rozhodnutí pro vybudování polyfunkčního centra „OAC Milenium“. Centrum by zahrnovalo 2 podzemní podlaží se 104 parkovacími stáními a 9 nadzemních podlaží s obchodně-administrativními plochami a s celkem 42 byty do 100 m2 a 21 byty nad 100 m2. Vydražený pozemek má rozlohu 1 944 m2 a nachází se na území městské části Prahy 3- Vinohrady, v blízkosti stanice metra Jana Želivského.
ab
ab
ab
ab
ab