Kategorie

Proč kupovat nábytek přes internet?

(komerční sdělení) Nákup na internetu má proti kamenným obchodům výhody: Výrazně širší výběr v mnohem kratším čase za lákavě menší peníz. Ale přináší i rizika. Jak koupit nábytek na internetu bezpečně?

Nábytek na internetu: Větší výběr na jednom místě šetří čas

Kdo kupuje nábytek na internetu, oceňuje, že má k dispozici mimořádně bohatý výběr nábytku na jediném místě. E-shopy s nábytkem, například Nábytek-Jeko.cz, nabízí sortiment od mnoha výrobců a nábytek rozmanitého designu, aby výhodu lepšího výběru pro zákazníky znásobily. Ve srovnání s kamennou prodejnou proto vyberete na internetu nábytek mnohem rychleji a bez brouzdání davy v obchodních centrech. Zaneprázdnění lidé zase ocení možnost nakupovat bez limitu otevírací doby: Do e-obchodu vyrazíte kdykoliv, když máte zrovna čas a chuť se po novém nábytku poohlédnout. Na internetu navíc nakoupíte nábytek levně.

Výhoda nábytku na internetu: Podrobné informace o výrobku

Je pro vás při nákupu nábytku důležitější možnost prohlédnout si jej „na živo“, nebo upřednostníte dostatek informací o výrobku? Všimli jste si, že zatímco při koupi oblečení máte k dispozici veškeré detaily od země původu přes výrobce až po podrobné složení zboží, u nábytku takové údaje v kamenném obchodě nenacházíte? To je další prostor pro internetové obchody s nábytkem – poskytují zákazníkům vyčerpávající popisy zboží. Pak se nemusíte obávat, zda například nová postýlka či dětský nábytek, který chcete koupit, náhodou neobsahuje látky nebezpečné zdraví vašeho dítěte.

Kdo kupuje nábytek v e-shopu, nakupuje s rozmyslem

Možná už se vám to přihodilo: V obchodě vás zaujme police, stolek či skříňka, věc hned koupíte a až doma zjistíte, že se svými rozměry nebo vzhledem do vašeho bytu vlastně nehodí. To se vám při nákupu na internetu nestane. Když nakupujete on-line doma a vyhlédnutý kousek nábytku vám přímo hlásá své rozměry, dekor i vzhled, ihned můžete v bytě ověřit, zda bude s vaším interiérem ladit. Kdo chce nakupovat odpovědně – například zboží českých výrobců či nábytek z  dřevěného masivu, nalézá zatím také bohatší nabídku v e-shopech než v běžných obchodech. Pokud by se vám ale přesto výběr nepovedl, nábytek koupený na internetu můžete do dvou týdnů klidně vrátit bez udání důvodu. Takovou výhodu kamenné obchody nenabízí.

Nábytek v e-shopu: Nízká cena láká, ale nenaleťte

Nábytek koupíte v e-shopu obvykle levněji než v běžném obchodě. Nenechte se ale zlákat pouze neobvykle nízkou cenou nábytku, před objednávkou prověřte důvěryhodnost e-obchodu, ať nenaletíte.

Jak ověřit důvěryhodnost e-shopu?

Krásný web důvěryhodnost e-shopu nezaručí, měl by také splňovat zákonné požadavky: Uvádět kontakt, adresu a IČ, obchodní podmínky. Spolehlivost garantuje také certifikát APEK (Asociace pro elektronickou komerci); jeho získání svědčí o úspěchu při náročném ověřování kvality služeb. Solidní e-shop také odkazuje na reference zákazníků, kteří nakoupili před vámi. Například ikonka „Heuréka – Ověřeno zákazníky“ garantuje, že reference psali skuteční kupující. Pokud e-shop obsloužil již stovky zákazníků k jejich spokojenosti, je šance, že by vás chtěl podvést, opravdu minimální. Bude také korektní a vstřícný při řešení případných potíží.
ab
ab
ab
ab
ab