Kategorie

Připravte si doma vánoční atmosféru

Připravte si doma vánoční atmosféru

Polovina prosince je téměř za námi a můžeme se již plnohodnotně ponořit do svátečního ducha, který s sebou nese i nemalou míru domácího poklízení, úprav a dekorování místností s tím správným svátečním nádechem. Jak vnést vánoční atmosféru i k sobě domů? Inspirujte se!

Pouhá světla odvedou spoustu práce! Vzhledem k brzké době stmívání je domov povětšinu času spíše v šeru schovaným – rozzařte ho! Světelné řetězy nepatří jen na samotný vánoční strom, ale můžete je použít například i na nadekorování jídelního stolu, rozmístit po policích nebo promotat složeným dřevem tak, aby světla připomínala malý ohníček. Nemusí to však být jen světelné řetězy, ale i lucerny a samozřejmě svíčky, které prostor skvěle, leč poněkud tradičněji, vyzdobí.

 

TIP: Světýlka patří samozřejmě i na terasu, pergolu a zahradu. Podívejte se na naše tipy

 

Vánočně, ale osobitě! Nikde nestojí psáno, že vánoční atmosféra se dá vykouzlit pouze červenou a zelenou barvou. Fantazii se meze nekladou, a proto můžou mít vaše Vánoce tolik podob, kolik si jen sami zamanete. Ti z vás, kteří fandí spíše střízlivější výzdobě, mohou nahradit mašlemi ovázané ozdoby obyčejnými zelenými větvičkami, anebo sáhnout po sice netradičních, ale dekorativně kouzelných variantách, jako jsou sněhobílé chomáčky bavlny!

Vánoce však nepatří jen do obýváku – v ložnici jim to sluší stejně tak. Ale žádné obavy, není třeba vyhrazovat jim třetinu měsíčního platu, aby skutečně stály za to. Stačí nadekorovat postel červenou dekou, nebo takovou, která alespoň vzdáleně připomíná vánoční motivy, z obýváku vzít jeden nebo dva světelné řetězy, do vázy umístit smrkové větvičky a za moment máte hotovo.

Kouzlo výzdoby je také mnohdy dílem ne mnoha různých dekorací – i když samozřejmě i to může být cesta – ale mnohdy jde také především o slazení sjednocení celého prostoru. Je proto dobré nejen dbát na to, co do prostoru přidáte pro vylepšení výzdoby, ale zkusit se zamyslet i nad tím, co by pro větší dojem výzdoby bylo lepší odstranit. Pokud tedy máte například množství purpurových polštářů a snažíte se o sněhobílou výzdobu, více by pomohlo polštáře na moment přestěhovat.

 

TIP: Přemýšlíte, jak originálně letos zabalíte vánoční dárky? Mrkněte na naše video a inspirujte se ;) 

Štítky:

vánoce
ab
ab
ab
ab
ab